Sürmanşet 6.2.2019 09:09:57 978 defa okundu

Munzur Üniversitesine NTE Merkezi Açılıyor

Munzur Üniversitesi bünyesinde “Nadir Toprak Elementleri Uygulama ve Araştırma Merkezi” kurulacağı açıklandı. Merkez içerisinde Yerbilimleri, Kimya, Metalurji ve Jeopolitik başlıkları altında çalışma gruplarının oluşturulmasının planlandığı belirtiliyor.

Üniversiteden yapılan açıklamada şunlar ifade edildi;

 

“NTE’lerin jeolojik oluşum modelleri, cevherin kimyasal yöntemlerle zenginleştirilmesi, metalürjik çalışmalarda kullanılması ve uluslararası ilişkilerdeki stratejik önemi üzerine rasyonel politikaların geliştirilmesi konularında Ar-Ge çalışmalarının yürütülmesi amaçlanmaktadır.

 

Bu nedenle üniversitemizde görev yapan ve yukarıdaki çalışma grupları doğrultusunda katkı koyabilecek yerbilimleri, kimya, ve jeopolitik konularında çalışan araştırmacıların 07.02.2019 (Perşembe) tarihinde saat 13.30’da Tunceli Meslek Yüksekokulu çok amaçlı konferans salonunda düzenlenecek olan tanıtım ve bilgilendirme toplantısına katılımı özellikle önem arz etmektedir. Toplantının katılımı, konuya ilgi duyan tüm akademik ve idari personelimiz için açıktır.

Düzenlenecek toplantıda, merkezin amaçları, çalışma grupları, yapılması planlanan faaliyetler ve gelecek projeksiyonu tartışılacaktır.”

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 3124
 Dün : 16268
 Toplam : 30652727
 Ip No : 34.239.158.107