Spor 1.8.2019 09:17:35 1924 defa okundu

Munzur Golf Kulübü

Bölükbaşı “Tunceli’de bir golf sahası mutlaka olmalıydı” VİDEOLU HABER

VİDEOYU İZLEMEK İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ

Golf Tek Ltd. Şti. firması adına açıklamalarda bulunan Cengizhan Bölükbaşı, sahanın maliyetinin çok düşük olduğunu söyledi ve bunun da Spor Toto tarafından karşılandığını aktardı. Golf sporuyla uğraşan başarılı hocaların birçoğunun Tuncelili olduğuna dikkat çeken Bölükbaşı, burada bir golf sahasının olması gerektiğini de sözlerine ekledi.

 

Munzur Golf Kulübü

Spor Toto tarafından yapımı üstlenilen golf sahasının önemli kısmı bitirildi ancak kısmi eksikliklerinin de yaklaşık 8 hafta içerisinde giderilmiş olacağı açıklandı. Cengizhan Bölükbaşı sahayla ilgili Tunceli EMEK Gazetesine yaptığı açıklamada, golfü gençlerimizle buluşturmanın gerekliliğini aktardı.

 

“Golf sporuyla uğraşan profesyonel hocaların % 90’ı Tuncelili”

Sahanın yaklaşık 8 hafta içinde kullanıma hazır olacağını söyleyen Bölükbaşı; “Golf Tek Firması’nın ortaklarındanım. Türkiye’de golf sporuyla profesyonel bir şekilde uğraşan hocaların yaklaşık % 90’ı Tunceli kökenli arkadaşlarımız. Bu sebeple Tunceli’de öğrencilerin yetişmesi için böyle bir eğitim alanına ihtiyaç olduğunu düşünüp, buraya öncülük ettiler.

 

“Amerika’da, Kuzey Avrupa’da kullanılan çim türleri ekildi”

Burası bir golf eğitim alanı. Alanımızda 8 kişilik atış yapılacak bölge var. Ayrıca 600 metrekarelik antrenman alanı, çukurlu kısa 4 parkurumuz var. Bunlar yaklaşık 60-70 metre mesafelerinde. Yine dünya standartlarında bir sulama sistemiyle donatıldı. Amerika’da, Kuzey Avrupa’da kullanılan çim türleriyle burada uygulama yaptık. 8 hafta içerisinde sahamız hazır hale gelecek ve hizmete açılacak.

 

“En kısa zamanda hizmete sunacağız”

Burası 20 bin metrekarelik bir alan. Aslında antrenman sahası için yeterli değil ama kısa sopalarla iyi eğitim verilecek düzeyde.” dedi.

 

Golf sporuyla yeni tanışacak insanların zaman zaman esprili diyaloglarla kendilerine sorular yönelttiğini de aktaran Cengizhan Bölükbaşı, “gelen bazı vatandaşlar burayı çok yanlış yapmışsınız, her tarafı çok engebeli olmuş, buraları düzeltin şeklinde yorumlar aldık. Ama golf sahası böyle oluyor. Sahamızı, üniversitemizin ve Sayın Valimizin desteğiyle en kısa zamanda bitirip hizmete sunacağız.” ifadelerini kullandı.

 

“Bu saha çok düşük maliyetle yapıldı”

Saha çok düşük bir maliyetle yapılıyor. Spor Toto tarafından karşılanıyor. Buradan Spor Toto teşkilat Başkanımıza da teşekkür ediyorum. Benzerlerinin 4’te biri kadar bir maliyeti var.

Biz uluslararası çalışan bir firmayız. Bundan önce Kuzey ve Doğu Avrupa’da sahalar yaptık. Sahayı yapıyoruz ve teslim ediyoruz. Bundan sonrası tamamen profesyonel bakımla ilgilenenlerin işi. Burada belirlenmiş bir alan vardı ve en son benim görüşüm alınarak karar verildi.

Burada emeği geçen Dışişleri Bakanımız Sayın Mevlüt Çavuşoğlu’na, Spor Bakanımıza, Tunceli Valimiz Sayın Tuncay Sonel’e şükranlarımı sunuyorum. Çok emek verdi ve ilgilendi.”

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 3887
 Dün : 20651
 Toplam : 36705912
 Ip No : 3.230.154.129