Siyaset 17.6.2018 14:00:00 1295 defa okundu

Muharrem İnce Tunceli’deydi

Cumhuriyet Halk Partisi’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, bugün Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun doğduğu topraklarda halka seslendi. Konuşmasında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik eleştirilere ağırlık veren İnce'nin mitinginde öne çıkan cümleleri şöyle:

Muharrem İnce Tunceli’deydi

Türkiye Özgür Olacak, Munzur Özgür Akacak

 

Cumhuriyet Halk Partisi’nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun doğduğu topraklarda halka seslendi. Konuşmasında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik eleştirilere ağırlık veren İnce, Din eğitimi, Ak Parti’nin gençlere yönelik kahvehane vaadi, televizyonlarda reyting gibi konular üzerinden rakibine yüklendi ve uzun yıllar TBMM’de Tunceli Milletvekili olarak ilimizi temsil eden Kamer Genç’i de yad etti.

 

Türkiye Özgür Olacak, Munzur Özgür Akacak

CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce bugün Tunceli mitinginde halka seslendi. İnce’nin mitingi için ilçelerden çok sayıda araçla vatandaşların il merkezine geldiği görüldü. Seyit Rıza Meydanında vatandaşlara hitap eden İnce, “FETÖ’nün giremediği tek il Tunceli’yken, KHK’larla en çok insan Tunceli’de işlerinden atıldı. Hiç moralinizi bozmayın. Şunun şurasında ne kaldı ki? Siyaset uzun ince bir yol. Uzunu gitti, sıra incede. Türkiye özgür olacak, Munzur özgür akacak” dedi.

 

İnce “Reytingi sana ben katarım”

Saat 13.00’da Seyit Rıza Meydanında halka seslenen İnce’nin konuşmasının büyük kısmını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik eleştirilere ayırdığı mitinginde öne çıkan cümleleri şöyle;

“Erdoğan’a; gel istediğin TV kanalına çıkalım diyorum, dün tenezzül etti ve cevap verdi bana, dedi ki ‘Televizyona çıkarsam sana reyting yaptırırım.’ Ben de çocuklara ‘şu reytingleri kontrol edin’ dedim. Erdoğan’ın reytingi 11, benimki 44. Bir de hava durumuna bakın dedim, hava durumu bile Erdoğan’dan fazla izlenmiş. Erdoğan diyorum ki; gel reytingi sana ben katarım. Gel benimle TV’ye çık da havan olsun. Sen dünya lideri değil misin? Eğer gerçekten öyleysen gel, ben adam yemem merak etme. Tartışacağız. Gel ekranlarda ekonominin ne olduğunu tartışalım, ne yapacağımızı anlatayım.

 

“Tunceli TEOG Birincisi”

Tunceli okuma-yazma oranının en yüksek olduğu bir il ve siz TEOG birincisisiniz. Bir Fizik Öğretmeni olarak, kindar ve dindar bir nesil isteyene, meydanlarda Uzay Madenciliği, Gen Teknolojisi, Uzayda Mars’ta maden çıkarılacak, gençlerimizi buna göre yetiştirelim dedim. Türkiye’yi kitap özeti okuyan bir adam yönetemez. Çocuğa evinde öğrendiği dili, resmi dili ve uluslar arası bir dili öğreteceğiz. Dünya vatandaşı yapacağız çocuklarımızı. Tunceli’de ne konuşuyorsam Edirne’de onu konuşuyorum. Diyarbakır’da ne konuşuyorsam Trabzon’da onu konuşuyorum. Kıvırmak yok, yalan yok.

 

“Erdoğan Bizi Anlayamaz”

Din eğitimini şöyle yapacağız; Türkiye’de muhafazakar bir kesim var, benim çocuğuma 2 saat din dersi yetmez diyor. Başüstüne diyoruz, devlet sana istediğin dersleri verecek. Bir başkası da diyor ki, ben zorunlu din dersi istemiyorum. Tamam, sana da bu dersi vermeyeceğiz. İlkeli bir siyaset yapacağız. Biz onlara benzemeyiz. Bu nedenle Erdoğan bizi anlayamaz. Ben hemşehriniz Kemal Kılıçdaroğlu’nun karşısında çıktım aday oldum. Yenildim. Bir daha çıktım ve yine yenildim. Bugün cumhurbaşkanı adayıyım. İşte bizim bu hukukumuzu Erdoğan anlayamaz. Tüm adayları ziyarete gittim. Bana dedi ki, Kemal bey seni harcadı. Niye dedim. Çünkü; sen genel başkan olacaktın, aday yaptı seni harcadı. Dedim ki; Vallahi Kemal bey birini harcadı ama o sensin. Çünkü ben Cumhurbaşkanı olacağım.

 

“Devlet Çöktü”

Türkiye’nin hali içler acısı, Danıştay üyesi benim aleyhimde tweet atıyor, kaymakam milletvekili adayının mikrofonunu tutuyor. At izi it izine karıştı. Devlet çöktü. Rahmetli Kamer Abi (Kamer Genç’i kastederek) bunlara ne güzel günlerini bildirirdi. Hakimi, Danıştay üyesi, kaymakamı hepsi bir yerde. Onların yanında devletin gücü var bizim yanımızda milletin gücü var. Ama Türkiye’de bir ilk, seçilmeden milletime hizmet ediyorum. Cumhurbaşkanı olduğumda milletin önünde yandaş gazetecilerle değil, gençlerle çıkıp tartışacağım. Bankaları yeniden yapılandıracağız. Ziraat Bankası 1 milyar dolar krediyi medya patronlarına değil, çiftçiye verecek.

OHAL’i kaldıracağız. Üniversite öğrencileri iki yıl içinde bütün yurtları bitirip sizleri FETÖ benzeri yapılara teslim etmeyeceğiz. Her türlü ayrımcılığı bitireceğiz. Başı kapalı, açık, kadın, erkek yok böyle ayrımcılık. 81 milyonun cumhurbaşkanı olacağım. Demokrasimizi güçlendireceğiz, cumhurbaşkanı aleyhine tweet atamayan bir gençlikten bu memlekete hayır gelmez. Emekliler, en düşük emekli maaşı ile en yüksek emekli maaşı arasında 8-9 kat fark var. Böyle bir adaletsiz ülkede; barış ve kardeşlik olmaz.

“Bu seçim iki kesim arasında olacak”

Bu seçim iki kesim arasında olacak. Bir yanda devleti soyanlar, milleti bölenler, yalan söyleyenler, iftira atanlar, kumpas kuranlar, sahte belgeleri düzenleyenler… Öteki yanda da biz. Hepinizin cumhurbaşkanı. İsterseniz daha özet bir şey diyeyim; Ben diyorum ki; hak, hukuk, adalet, Erdoğan diyor ki çay, kek, oralet…

Yani 16 yılın sonunda bulduğu projeye bak. Ben diyorum ki her mahalleye bir kreş açalım, çocuklar kreşe, kadınlar işe gitsin diyorum. O diyor ki, her mahalleye kıraathane olsun. Ama emin olun İnce hastalık korkusu var. Çayla kek vardı projesinde, şimdi kekin yanına çorba ekledi. Sonra Eskişehir’e gitti Tatar böreği ilave etti.  Arnavut Ciğeri, İzmir Köfte… Menü zenginleşiyor. Ya gündüz keki verdin de akşam yemek ne olacak? Bana diyor ki; Bay Muharrem. Bunu diyerek beni seçkinci- elitist yerine koymaya çalışıyor. Ben köylü çocuğuyum. Sen de aslında öyleydin ama o günleri unuttun. İmam Hatipte okuduğunda ütüsüz pantolonlarla gezdiğin günleri unuttun. Sen saraylısın artık.

 

“Her şeyi biliyor”

Dün bana İstanbul’da birisi söyledi çok hoşuma gitti. Mitinglerimde bayılanlar oldu. Erdoğan’ınkinde de oluyor biliyorsunuz. Ama kararsız bu arkadaş, o gün kararını benden yana verdiğini söylüyor. Nasıl dedim? Dedi ki; sizin mitinginizde bayılanlar oldu ve siz ‘Doktor milletvekili arkadaşlarım vatandaşlarımızla ilgilenin dediniz. Erdoğan ne dedi biliyor musunuz: Başına su dökün, başına su dedi. İşte o zaman kararımı verdim sana oy vermeye dedi.

Herşeyi biliyor. Doktor da Erdoğan, diyetisyen de, doğum uzmanı da…

 

Tunceli Tamam mı?

Ben zaten buraya gelmeden müjdeli haberi Binali Yıldırım’dan aldım. Allah’tan Binali var. Seçimin neşesi. Bayılıyorum yani. Zaten yolda ‘arkadaşlar yoruldum. Koyun Binali Yıldırım’ın konuşmasını dinleyelim’ diyorum. Yani mesela ayın 24’ünde Başbakanlık kalkıyor, yok, Cumhurbaşkanlığı var. 24’ünde Binali Yıldırım’ın başbakanlığı bitiyor. Bir insan kendi kendini bitirmek için miting yapar mı? Peki Binali Yıldırım madem size sormuş ve demişsiniz Tamam diye. Bir de ben sorayım. Tunceli Tamam mı? Tamam mı? Arka taraf  ‘Tamam mı?’ Buradan en ucunu görmek için en az on dakika yürümek lazım. En arkadakiler duyuyor musunuz? Tamam mı?

 

 “Dersim Seninle Gurur Duyuyor”

Muharrem İnce’nin mitingi sırasında sık sık “Dersim seninle gurur duyuyor” Başkan İnce sloganları atıldı.

Muharrem İnce alandakilerle özçekim fotoğrafıyla mitingini sonlandırdı.

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 9520
 Dün : 12150
 Toplam : 25525915
 Ip No : 54.80.83.123