Güncel 1.6.2020 19:25:03 834 defa okundu

Muhammet Ali Hayatını Kaybetti

Tuncelili genç, 26 yaşında Paris'te yanlış tedavi kurbanı mı oldu?

 

Tunceli’deyken Kickboks dalında madalyaları olan 26 yaşındaki Muhammet Ali, Fransa’da menenjit hastalığına yakalandı. Sosyal medyadan ailesinin çağrısıyla Sağlık Bakanlığınca Paris’ten alınarak İstanbul’a getirilen genç sporcu, kısa süre sonra hayatını kaybetti. İzmir’de yaşayan Zeynel Abidin Fidan, kuzenine Fransa’da yanlış tedavi uygulandığı için hayatını kaybettiğini iddia etti.

 

PARİS’TEN TÜRKİYE’YE GETİRİLDİ AMA KURTARILAMADI

 

Fransa’nın başkenti Paris’te yaşayan Tuncelili Muhammet Ali Geregül, Türkiye’ye getirildikten kısa süre sonra hayatını kaybetti. Ailesinin Tunceli Valisi Tuncay Sonel ile genç işinsanı Hakan Özer’den yurt dışından Türkiye’ye getirilmesi konusunda yardım isteği karşılanan Geregül, İstanbul’da tedavi altına alındıktan kısa süre sonra hayatını kaybetti.

 

“KUZENİM YANLIŞ TEDAVİDEN ÖLDÜ”

 

Bornova Belediyesi Başkanı'nın eski Yardımcısı Zeynel Abidin Fidan, üç gün önce Sağlık Bakanlığı tarafından tahsis edilen ambulans uçakla Türkiye'ye getirilen kuzeninin oğlu Mehmet Ali Geregül'ün Fransa’da uygulanan yanlış tedavi nedeniyle yaşamını yitirdiğini söyledi.

Fidan, yanlış tedavi nedeniyle 21 gün yoğun bakımda kaldığını belirttiği Muhammet Ali’nin, ailesinin isteğiyle dün Ambulans Uçakla İstanbul'a nakledildiğini belirtti.

Zeynel Abidin Fidan “Pırıl pırıl gencimiz Muhammet Ali Geregül (26) yaşama veda etti. Beyin kanaması geçirdiği anlaşılamayan MS ilaçları verilerek eve gönderilen, sonra tekrar ağırlaşarak hastanede tedavi altına alınan yeğenime bu kez de çağımızın belası kovid 19 tedavisi uygulanmış, ardından da menenjit tedavisine başlanmış.

Fransa gibi bir ülkede ardı ardına yapılan bu hatalar zinciri sonucunda gelecek vaad eden bir gencimiz adeta ölüme gönderilmiştir. Sağlık Bakanlığının tahsis ettiği ambulans uçakla İstanbul'a getirilerek bir hastanede tedavi altına alındı. Yapılan kontrollerde beyin kanaması geçirdiği anlaşılmış ancak tedavi için çok geç kalınmıştır. Çok üzgünüz, acımız çok derin, ışığı bol, devri daim olsun.” dedi.

Fidan, Muhammet Ali’nin cenazesinin Tunceli'nin Kocakoç köyünde defnedileceğini de söyledi.

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 22660
 Dün : 24077
 Toplam : 37726890
 Ip No : 18.207.240.230