Sürmanşet 26.6.2020 17:03:03 1619 defa okundu

Müftü Şevket Dilmaç: "İlk ziyaretim Ana Fatma’ya oldu"

Tunceli'ye yeni atanan İl Müftüsü Şevket Dilmaç, Tunceli EMEK'e özel açıklamalarda bulundu. Detaylar haberimizde...

Diyarbakır’dan Tunceli’ye atanan İl Müftüsü Şevket Dilmaç, kente gelir gelmez ilk ziyaretini Ana Fatma’ya yaptığını söyledi. Dilmaç, yakın zamanda Munzur Baba ve Düzgün Baba’ya da gideceğini belirtti.

 

MÜFTÜ DİLMAÇ ASLEN AĞRILI

Tunceli EMEK – Mayıs ayında Resmi Gazete’de yayınlanan müftü atamalarının ardından Diyarbakır’dan Tunceli’ye İl Müftüsü olarak atanan Şevket Dilmaç, ilk kez Tunceli EMEK’e konuştu. Aslen Ağrılı olan Dilmaç, Tunceli insanının çok değerli olduğunu ifade etti. 7 yaşından bu yana dini eğitim altını belirten Dilmaç, Türkiye’nin birçok şehrinde din görevlisi, imam ve müftü olarak görev yaptığını söyledi.

 

TUNCELİ’YE ATANMASINI DEĞERLENDİRDİ

Din görevlilerinin halkla önemli bağlar kurduğunu söyleyen Müftü Dilmaç, “İmam sadece cami imamı değildir. İmam aynı zamanda mahallenin imamıdır. Tayinler bir kaderdir. Takdiri ilahidir. Vicdan sahibi, adalet sahibi, merhamet sahibi herkes görevinin hakkını vermelidir. Ben buraya atandığımdan dolayı şükrediyorum.” şeklinde konuştu.

 

İLK ZİYARET ANA FATMA’YA

Tunceli’ye geldikten sonra 14 gün karantinada kaldığını belirten Şevket Dilmaç, “Bu kısa zamanda ilk olarak Ana Fatma’ya gittim. Oradaki yazıları okudum. Çok müthiş bir düşünce var. Ana Fatma yaban keçilerini sağarken, keçilerden biri kazana tekme atıyor. Kazan paramparça olurken, sütün döküldüğü yerden ise su çıkıyor. Bu çok güzel bir şey” diye konuştu.

 

GOLA ÇETO’YA DA GİTTİ

Şevket Dilmaç sözlerini şöyle sürdürdü; “Ana Fatma’da bir teyze vardı. Allah bana çıralık vermek nasip etti. Teyze bana çok dua etti. Gola Çeto’ya da gittim. Orada da bir teyze vardı. Kendisinden dua istedim. İnşallah o teyzemizin duasına mazhar olduğuma inanıyorum. Bizim insanımız yaratılanı yaradandan ötürü sever. Tunceli’nin bu anlamda çok güzel değerleri var. Çok hoşuma gitti.

 

BÖYLE LOKMA YEMEDİM

Gözelere ve Munzur Baba’ya gideceğim Allah nasip ederse. Geçenlerde Allah nasip etti Mazgirt’te Çoban Baba’ya gittim. Orada Hasan Dede ile Hüseyin Dede bende müthiş bir etki bıraktı. Her yerde lokma yedim. Çoban Baba’da yediğim lokma çok farklıydı. Çok yerde yedim ama burada yediğim farklıydı.

 

DÜZGÜN BABA’YI MERAK EDİYORUM

Düzgün Baba’yı çok merak ediyorum. Çünkü benim bildiğim kadarıyla Tunceli’de bir adamı yumuşatmak isterseniz ‘Düzgün Baba’nın hatırı için’ dediğiniz zaman olay biter. Ben o hatırı Düzgün Baba’da almak istiyorum. İnşallah Allah nasip ederse, buradan alacağım çok şey olacak. İnsanoğlu mutlaka gittiği yerden bir şeyler alır ve bir şeyler verir. Ben de gittiğim yerlerden muhabbet aldım ve muhabbet verdim. İnşallah burada da öyle olacak”

 

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar

dersimli bra

yaw olur olmadık bu gibi adamları mekânlarımıza sokmayın, neci olduğu belli değil cami hocasıymış, benim hocamda belli dedem de pirim de. uzak ola bizden yezid soylariSİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 5040
 Dün : 23014
 Toplam : 37685193
 Ip No : 3.236.8.46