Eğitim 14.12.2017 09:45:39 874 defa okundu

Miniklerden İnsan Hakları Etkinliği

10-17 Aralık Dünya İnsan Hakları ve Demokrasi Haftası etkinlikleri kapsamında Bal Peteği Anaokulu’nda yapılan programa, Vali Tuncay Sonel, Cumhuriyet Başsavcısı Behçet İşlek, Vali Yardımcısı Selçuk Yosunkaya, İl Emniyet Müdürü Doğu Ateş,  İl Jandarma Komutanı Albay Tekin Aktemur, İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Aslanoğlu,  bazı veliler, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

10-17 Aralık Dünya İnsan Hakları ve Demokrasi Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlenen program, Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Günün anlam ve önemini belirten konuşma Bal Peteği Anaokulu Müdürü Sümeyye Anuk İşlek tarafından yapıldı. Açılış konuşmalarının ardından kürsüye çıkan Vali Sonel burada yaptığı konuşmada:

“Öğrenci başarısı için, anne-baba, öğrenci ve öğretmenlerin birlikte hareket etmesi çok önemli. Çünkü geleceğimizin teminatı çocuklarımızdır. Devletimiz engeli olan, yetim-öksüz çocuklarımız başta olmak üzere tüm çocuklarımızın yanındadır. Burada çocukları anne-babadan daha çok gören, onlara çok önem veren ve onlarla daha fazla zaman geçiren öğretmenlerimize şükranlarımı sunar.” dedi.

 

Konuşmaların ardından Bal Peteği Anaokulu ile Şehit Nurgül Bayram Aladağ İlkokulu öğrencileri tarafından sergilenen oratoryo gösterileri, okunan şiirler ve oynanan halk oyunları katılımcılar tarafından ilgiyle izlendi.

          

Program, resim, şiir ve kompozisyon dallarında yapılan yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesiyle sona erdi.

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 3665
 Dün : 12155
 Toplam : 26093674
 Ip No : 54.198.55.167