Kadın & Sağlık 6.11.2017 08:46:55 1749 defa okundu

Mezitli Hozatlıları Ağırladı

Tunceli’nin Hozat Belediyesi Meclis Üyeleri Ali Asker Yavuzer ve Seyran Dilekçi’nin yanı sıra belediye bünyesinde çeşitli kurslara katılan bir grup kadın, Mezitli Belediyesi’ni ziyaret etti. Konuklarını kahvaltıda ağırlayan Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, belediyeye ait çeşitli sosyal tesisleri gezdirdikten sonra yaptığı açıklamada; “Biz biliyoruz ki, kadını güçlü olan bir toplum asla yıkılmaz. Biz kadınımızı güçlendirerek, aslında toplumumuzu güçlendiriyoruz.” dedi.

Hozat’tan Mezitli’ye Ziyaret

 

Hozat’tan bir grup kadın Mersin’e bağlı Mezitli Belediyesi’ne konuk oldu. Mezitli Belediye Başkanı Tarhan ile kahvaltıda bir araya gelen Hozat’tan gidenler, ardından belediye bünyesinde hizmet veren Bircan Tüfekçioğlu Çocuk Gündüz Bakımevi, Kitap Okuyan Çocuklar Oyun Kütüphanesi, Soli Pompeiopolis Sütunlu Cadde, Mezitli Belediyesi Sanatevi, Kadın Üretici Pazarı gibi birimleri ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi aldı.

 

Başkan Tarhan’ı makamında da ziyaret eden kadınlar, bölgenin yöresel ürünlerinden ve el işlerinden oluşan çeşitli hediyeler sundu. Başkan Tarhan’da kadınlara Mezitli’yi tanıtan çeşitli hediyelerin yanında yine belediyenin bastırdığı Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Nutuk’ ve hikâye kitaplarından verdi.

 

Belediye Meclis Üyesi Ali Asker Yavuzer, Mezitli Belediyesinin çalışmalarını sosyal medya üzerinden takip ettiklerini ifade ederek, “Bu çalışmaların ne denli büyük bir özveri ve başarıyla yürütüldüğüne canlı olarak tanık olmak ayrı bir heyecan verdi. Başkanımız Neşet Tarhan’a gösterdiği misafirperverlik için çok teşekkür ederiz” diye konuştu.

 

Seyran Dilekçi’de “Başkanımız Neşet Tarhan ve ekibi bizi çok sıcak karşıladı. Biz bu birlikteliğin önümüzdeki süreçte artarak devam etmesini istiyoruz. Özellikle Başkanımız Neşet Tarhan’a kadınlara yönelik bu denli başarılı çalışmalar yaptığı için teşekkür etmek için 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde ilçemize davet etmek istiyoruz” dedi.

Gerçekleştirdikleri çalışmaların Türkiye genelinde bilinir olmasının kendilerini gururlandırdığını ifade eden Mezitli Belediye Başkanı ise, “Biz sadece kadınlarımızın değil tüm halkımızın mutlu olması için çalışıyoruz. Bu nedenle sloganımızı ‘Mutlu Kent Mezitli’ olarak belirledik. Ancak kadınlarımızın toplum içerisinde geri bırakılmış olması nedeniyle elbette pozitif ayrımcılık yapıyoruz. Biz biliyoruz ki, kadını güçlü olan bir toplum asla yıkılmaz. Biz kadınımızı güçlendirerek, aslında toplumumuzu güçlendiriyoruz" diye konuştu.

Özellikle Kadın Üretici pazarlarının sosyal sorunların önüne geçtiğine dikkat çeken Başkan Tarhan, “Kadın Üretici Pazarı ekonomik bir olaydır. Çünkü kadınlar kendi ürettikleri ürünleri satarak aile bütçesine katkı sağlıyor.  Kadınlar toplumda ikinci planda kalmanın önüne geçerek eşit birey olma fırsatı yakalıyor. Kadınlarımız özgüven kazanarak önemli yerlerde aday ve temsilci olacaklar. Bunun gibi pek çok nedenden ötürü Kadın Üretici Pazarı’nı çok önemsiyorum” dedi.

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 1974
 Dün : 16118
 Toplam : 26038446
 Ip No : 54.198.55.167