Mazgirt 17.2.2021 08:57:59 1565 defa okundu

Mazgirt’te gençler köydeki çöpleri topladı

“YAŞAMIMIZI ETKİLİYOR”

Mazgirt ilçesi Karabulut (Sörek) Köyü’nde gençler, köyde çevre duyarlılığının geliştirilmesi amacıyla, ayda bir kez köyde çöp temizliği yapma kararı alarak köydeki çöpleri toplamaya başladı.

Pirha’da yer alan habere göre; Tunceli’nin Mazgirt ilçesine bağlı Karabulut (Sörek) Köyü’nde gençler, doğa bilincinin gelişmesi ve çevre duyarlılığını arttırmak amacıyla, köy ve çevresinin çöplerden arındırılması için ayda bir çöp toplama kararı aldı.

Gençler aldığı kararı uygulayarak köy ve köyün yol ayrımına kadar çöpleri topladı.

“YAŞAMIMIZI ETKİLİYOR”

Gençlerden Bülent Buluç, geri dönüşümü zor olan atıkların doğaya zarar verdiğine işaret ederek, “Plastikler, şişeler, sigara izmaritleri, maskeler doğaya zarar veriyor. Dersim’de bugün en büyük sorun doğasının katledilmesidir. Buda bizim yaşamımızı etkiliyor. Bizde köyümüzdeki gençlerle bir araya geldik ve bunun bilincinde olduğumuz için köyümüzden yol ayrımına kadar yerdeki çöpleri topladık. Bizim yaptığımız temizliğin diğer köylere de örnek olmasını istiyoruz. Biz bu duyarlılığı köyümüzde oluşturduk. Büyük bir heyecan ve coşkuyla çöpleri topladık. Bundan sonrada yaptığımız bu çalışmayı devam ettireceğiz. Çöplerini yere atmasınlar çöp kutularına atsınlar. Piknik alanlarında şişlerinizi yere atmayın. Dersim halkı ekolojik bir inanca sahip. Fakat bu tür pislikleri gördüğümüzde üzülüyoruz” diye konuştu.

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 8677
 Dün : 16244
 Toplam : 42327840
 Ip No : 44.192.27.11