Manşet 22.5.2020 11:29:13 585 defa okundu

Maşallah! Ne yaşamışsın be ablam!

Kahramanmaraş'ta yaşayan 400 torun sahibi 125 yaşındaki Eşe Gelebek, yakalandığı corona virüsü yendi. Gelebek, bu durumda 113 yaşındaki İspanyol Maria Branyas'ın elindeki corona virüsünü yenen dünyanın en yaşlı insanı unvanını da almış oldu.

25 yıl, 400 torun

Kahramanmaraş’ta oğlu Hamdullah Gelebek ile yaşayan Eşe Gelebek, nüfus kayıtlarına göre 1 Temmuz 1894 doğumlu. 40 gün sonra 126. yaşını kutlayacak olan 13 çocuk annesi Gelebek, 20 Nisan’da yüksek ateş şikayetiyle Necip Fazıl Şehir Hastanesi’ne götürüldü. Burada çekilen tomografisinde corona virüsü teşhisi konulan yaşlı çınarın hemen tedavisine başlandı.

 

Virüsü yenen en yaşlı insan oldu Bir haftası yoğun bakım olmak üzere iki haftalık tedavinin sonunda Gelebek, hastalığı yenmeyi başardı. Gelebek, yaşı itibarıyla 113 yaşındaki İspanyol Maria Branyas’ın elindeki corona virüsünü yenen dünyanın en yaşlı insanı unvanını da almış oldu. ”İyi baktılar, hastalığı yendim” Virüsün nasıl bulaştığı tespit edilemeyen ve hastaneden taburcu olduktan sonra 13 çocuğunun en küçüğü olan Hamdullah’ın evine dönen Gelebek, 14 gün karantinaya alındı. Karantina sürecinde Gelebek’in bulunduğu odaya gelini Meyrem Gelebek dışında kimse girmedi. Sağlık çalışanlarına teşekkür eden Gelebek, “Bana hastanede iyi baktılar. Hemşireler iyi ilgilendi, iyi baktı. Hastalığı yendim” dedi. “Gençliğinde hep doğal beslenmiş” Gelebek’in tüm ihtiyaçlarını gören ve onunla yakından ilgilenen gelini Meyrem Gelebek, “30 yıldan beri beraberiz. Gençliğinde hep doğal beslenmiş, süt, yoğurt ve peynir yerlermiş. Şimdiye kadar iyiydi, bir gün rahatsızlandı, ateşi çıktı titremeyle beraber. 20 Nisan’da götürdüler, ‘Corona’ dediler. Bir hafta yoğun bakımda kaldı, bir hafta da serviste yattı ondan sonra taburcu oldu. Şu anda iyi. Çok şükür tansiyon, kalp, şeker gibi kronik bir rahatsızlığı yok” dedi.

 

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 6166
 Dün : 12638
 Toplam : 36656693
 Ip No : 34.204.168.209