Sürmanşet 8.8.2019 19:32:46 888 defa okundu

Malatya’da FKA Yönetim Kurulu Toplantısı 

Fırat Kalkınma Ajansı 2019 yılı Ağustos ayı Yönetim Kurulu Toplantısı gerçekleştirildi.

Tunceli Valisi Tuncay Sonel başkanlığında düzenlenen toplantıya, ajansın sorumluluk alanına giren illerin vali ve belediye başkanlarının yanısıra, İl Genel Meclis Başkanları da katıldı.

 

Projeler konuşuldu

Vali Sonel’in başkanlığında gerçekleşen toplantıya; Tunceli Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu, Bingöl Valisi Kadir Ekinci, Malatya Valisi Aydın Baruş, Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, Bingöl Belediye Başkanı Erdal Arıkan, Tunceli İl Genel Meclisi Başkanı Hüseyin Arslan, Elazığ İl Genel Meclisi Başkanı İbrahim Şerbet, Bingöl İl Genel Meclisi Başkanı Hasan Basatemur, Tunceli Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Zeynel Açıkgöz, Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Asilhan Arslan, Bingöl Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mahmut Ayas ve Fırat Kalkınma Ajansı Genel Sekreter Vekili Abdulvahap Yoğunlu katıldı.

 

“Ajansımıza bölgemizden toplam 114 proje başvurusu yapılmıştır”

Toplantıda konuşan Tunceli Valisi Tuncay Sonel, “TRB1 Bölgesinde, endüstriyel üretimin güçlenmesi ve katma değerin artırılması için üretim yapacak yeni işletme yatırımlarının hayata geçirilmesi ve mevcut işletmelerin modernizasyonu ile tasarım ve ürün geliştirme yeteneklerinin, üretim kapasitesinin ve istihdamın artırılması amaçlanan 16.000.000 TL bütçeli 2019 Yılı Endüstriyel Gelişim Mali Destek Programı kapsamında Ajansımıza bölgemizden toplam 114 proje başvurusu yapılmıştır. Programın Bağımsız Değerlendirme ve Denetim Komisyonu süreçleri tamamlanmış olup başarılı projelerin nihai listesinin oluşturulması için Yönetim Kurulu olarak değerlendirmelerde bulunacağız. Mali Destek Programının bölgemize ve illerimize hayırlı olmasını temenni ederim.

 

“Turizm, sanayi ve girişimcilik altyapısının gelişmesi için projeler geliştirilmektedir”

2019 Yılı Ajans Çalışma Programında da yer aldığı üzere 4 ilimizde de Güdümlü Proje Desteği kapsamında Ajansımızın güdümünde turizm, sanayi ve girişimcilik altyapısının geliştirilmesini hedef alan projeler geliştirilmektedir” dedi.

 

“YÖREX Yöresel Ürünler Fuarına katılım sağlanması planlanmaktadır”

Sonel, bu yıl Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü koordinasyonunda 81 ilde uygulanacak olan ve hazırlıkları devam eden SODES-Sosyal Destek Programını ele alacaklarını kaydederek, “Bölgemizin ihtiyaç ve önceliklere en uygun, sosyal etkisi yüksek ve sürdürülebilir projeler Ajansımız tarafından güdülenmektedir. 2019 yılı Cazibe Merkezlerini Destekleme Programı kapsamında Malatya ve Elazığ illerimiz için sunmuş olduğumuz projelere ilişkin fikirleri Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından uygun bulunmuş olup, ilerleyen süreçte projelerin nihai fizibiliteleri hazırlanarak Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının onayına sunacağız. 2018 yılında Ajansımızın ilk defa katılım sağladığı ve 23-27 Ekim tarihleri arasında Antalya’da bu yıl onuncusu düzenlenen YÖREX Yöresel Ürünler Fuarına katılım sağlanması planlanmaktadır. YÖREX Fuarı, coğrafi işaret tescili alan ve tescil süreci devam eden ürünlerimiz öncelikli olmak üzere yöresel ürünlerimizin ticarileştirilmesine ve ulusal perakende zincirlerinin raflarında yer almasına katkı sağlayacaktır.” ifadelerini kullandı.

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 1900
 Dün : 19135
 Toplam : 39222127
 Ip No : 23.21.4.239