İlçe Haberleri 9.10.2018 08:05:06 916 defa okundu

Mak ve Gür Anıldı

10 Ekim’de hayatını kaybedenler Tunceli'de mezarları başında anıldı. KESK Şubeler Platformu tarafından düzenlenen anmaya, hayatını kaybeden Mesut Mak ve Adil Gür’ün aileleri ile Emek Partisi ve HDP yöneticileri katıldı.

Anmada, KESK Şubeler Platformu adına konuşan Özcan Gürtaş, “10 Ekimde hayatını kaybedenlerin acıları halen yüreklerimizde. Demokrasi için Ankara’ya yürüyen arkadaşlarımızı katleden zihniyet, aynı katliamı bugün de yine devam ettirmektedir” dedi.

 

Anmada konuşan Emek Partisi Tunceli İl Yöneticisi Derman Tarancı ise şunları söyledi:

“Mesut ve Adil gibi arkadaşlarımız Türkiye’nin dört bir yanından emek, barış ve demokrasi için Ankara’ya yürüdüler ve canlarını feda ettiler bu yolda. Bu arkadaşlarımız geçmişten bugüne yaşadıkları onca baskı, tutuklama ve işkencelere rağmen emek, barış, demokrasi ve sosyalizm mücadelesini sürdürme kararlılığını göstermiş, yaşamlarını da bu uğurda feda etme cesareti ile hayatları boyunca yanı başımızda mücadele içinde olmuşlardır. Bizler de bugün onların şahsında bu mücadeleye devam edeceğimizi, bu mücadeleyi sürdürerek onları unutturmaya çalışanlara inat unutturmayacağımızı buradan bir kez daha haykırıyoruz. Mesutların, Denizlerden ve Erdallardan devraldığı bu bayrağı, bizler de onlardan devralarak yükseltmeye devam edeceğiz.”

 

Anma sırasında, mezarlara karanfil bırakıldı ve mum yakıldı.

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 9576
 Dün : 16293
 Toplam : 29682929
 Ip No : 54.85.162.213