Spor 31.5.2020 20:24:24 2885 defa okundu

Lig maçlarında durum ne olacak?

Ligler başlayacak ama sizce hakemler ve oyuncular da maske takarak mı sahada koşturacak:)) İşte yanıtı:

 

TFF'den yapılan açıklamada Süper Lig ve TFF 1. 12 Haziran'da başlayarak oynanacak kalan maçlarda tribünlere seyirci alınmaması kararlaştırıldı.

 

SAHADAKİ FUTBOLCU, HAKEM VE TEKNİK DİREKTÖR HARİÇ HERKES MASKE TAKACAK

 

Türkiye Futbol Federasyonu, koronavirüs salgını sonrası Süper Lig, TFF 1. Lig ve Ziraat Türkiye Kupası maçlarına dair talimatnameyi kamuoyu ile paylaştı.

Alınan karara göre; Süper Lig, TFF 1. Lig ve Ziraat Türkiye Kupası'nda sezonun geri kalanındaki tüm maçlar seyircisiz oynanacak.

Maçların oynanacağı stadyumlarda ev sahibi takım, deplasman takımı, stat görevlileri, basın mensupları ve protokol olmak üzere maksimum 296 kişi yer alabilecek ve sahadaki futbolcu, hakem ve teknik direktör hariç herkesin maske takması zorunlu olacak.

 

İşte talimatnamede yer alan maddelerden bazıları;

-Ateşi 37.8 ve üzerinde olanlar stadyumlara alınmayacak.

-Takım araçları ve hakem araçları stadyuma en az 15 dakika zaman farkı ile giriş yapmalı ve aynı zaman farkı ile stadyumu terk etmelidir. Takım otobüsleri, takım malzeme araçları, hakem araçlarının birbirlerine uzak mesafede park etmeleri gerekmektedir.

 

"TOPLAM 6 TOP TOPLAYICI GÖREV YAPACAK"

Müsabakada taç çizgilerinde 2'şer, kale arkalarında 1'er olmak üzere 6 top toplayıcı görev yapar. Top toplayıcıların yaşları 20 ile 30 yaş arasında olmalıdır. Top toplayıcılar eldiven ve maske takmalıdır. Her top toplayıcıda topları dezenfekte etmek için dezenfektan ile hijyenik tek kullanımlık bez bulunmalıdır.

 

"FUTBOLCU, TEKNİK HEYET, PERSONEL VE BASIN MENSUPLARI 2 GÜN ÖNCESİNDE TEST YAPTIRACAK"

Kulüpler tüm futbolcularına, teknik ve destek ekiplerine, maç operasyonu içerisinde çalışacak tüm görevlilerine, her müsabakadan 2 gün önce (MG -2) Sağlık Bakanlığı'na bağlı kuruluşlar ile Sağlık Bakanlığı tarafından akredite olan laboratuvarlarda Covid-19 PCR testi ve Antikor testi yaptırılması zorunludur.

Protokol tribününde oturacak kişiler 3 koltuk boşluk bırakılacak şekilde ve arka sıradaki oturma düzeni arada bir sıra boş bırakılmak suretiyle ön sıraya göre çaprazlama olarak oturmalıdır.

 

"YEDEK KULÜBELERİNDE 2'ŞER KOLTUK BOŞ BIRAKILACAK"

Yedek kulübelerinde kişilerin aralarında 2'şer koltuk boş bırakılarak oturulması zorunludur. Kulübede bulunma hakkı bulunan diğer kişiler aralarında en az birer metre mesafe bırakılarak, yedek kulübesi ile aynı hizada olacak şekilde oturacaktır.

Stadyumlarda, müsabaka öncesinde, esnasında ve sonrasında sağlık ve hijyen uygulamalarının düzenlenmesi ve uygulanması hususundaki tüm sorumluluk ev sahibi kulübe aittir.

 

"OYUNDAN ÇIKAN FUTBOLCULARIN DA MASKE TAKMASI ZORUNLU"

Saha içerisinde bulunan futbolcu ve hakemler ile yedek kulübesinde bulunan sadece teknik sorumlular haricinde stadyumda bulunan tüm kişilerin sürekli olarak maske takmaları zorunludur. Oyundan çıkan futbolcular da maske takmak zorundadır.

Müsabakalarda 5 oyuncu değişikliği yapılabilir. Oyuncu değişiklikleri oyunu kesintiye uğratmamak adına devre arasında yapılacak değişiklikler hariç müsabaka esnasında en fazla 3 defada yapılabilir.

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 1469
 Dün : 19135
 Toplam : 39221696
 Ip No : 23.21.4.239