Siyaset 5.12.2019 08:34:28 1538 defa okundu

Kutluca “Amaç, korucuların görevlerini şevkle yapmalarına yardımcı olmak”

Tunceli’de “Güvenlik Korucuları Hizmetiçi Eğitimi” düzenlendi.

İçişleri Bakanlığı tarafından gönderilen bir heyet, kentteki koruculara eğitim verdi. Korucular Daire Başkanı Mithatcan Kutluca, eğitimin amacını, “milli ve manevi değerlerimizi bünyesinde barındıran korucularımızın görevlerini şevkle yapmalarına yardımcı olmak.” cümleleriyle açıkladı.

 

KORUCULARA EĞİTİM

Tunceli’de “Güvenlik Korucuları Hizmetiçi Eğitimi” gerçekleştirildi. Ankara’dan gelen bir heyetin katıldığı eğitim, basına kapalı gerçekleştirildi. Eğitim öncesi basının görüntü almasına izin verildi. Korucular Daire Başkanı Mithatcan Kutluca, eğitimin amacını Bu eğitimin kapsamı görevlerini icra ederken, milli ve manevi değerlerimizle, korucularımızın desteklenmesini hedeflemek. Çalışmalarımızın amacı, milli ve manevi değerlerimizi bünyesinde barındıran korucularımıza akademik ve operasyonel manada profesyonel destek sağlayarak görevlerini şevkle yapmalarına yardımcı olmak. Bu sayede korucularımızın moral ve motivasyonunu arttırmayı hedeflemekteyiz. Bu eğitimlerle Tunceli dahil 12 ilde 5800 korucu sayısına ulaşmak hedefleniyor.” şeklinde açıkladı.

 

KORUCU ŞAHİN “BU EĞİTİM, BİZ KORUCULARA HIZ VE ŞEVK VERECEKTİR”

Kutluca’nın ardından korucular adına konuşma yapan Kenan Şahin ise İlimizde terörle mücadele harekatında birçok arkadaşımız yaralanmış ya da şehit olmuştur. Gazilerimize acil şifalar diler, bu önemli mücadelede rahmete yürüyen tüm şehitlerimize, Allahtan rahmet dilerim. Türkiye Cumhuriyeti, bizim sarsılmaz omzumuzda daima yükselecek, askerimiz, polisimiz ve biz güvenlik korucuları sayesinde milletimiz evlerinde huzur ve güven içinde yaşamaya devam edecek. Yapıcı ve yol gösterici olan bu eğitim, biz güvenlik korucularına hız ve şevk verecektir.” dedi.  

 

SONEL “TUNCELİ ARTIK HUZUR ŞEHRİ”

Tunceli Valisi Tuncay Sonel ise, “Birkaç yıl öncesine kadar terörle anılan Tunceli artık huzur şehri haline geldi. Birkaç yıl öncesine kadar yollar kesilirken, Necmettin Öğretmenimiz kaçırılırken, haince her türlü faaliyetlerini yürütürken, şimdi siz kahramanlarımızın sayesinde hakikaten huzur, spor ve turizm şehri haline geldik. Hepinizin alnından öpüyoruz. Hepiniz birer kahramansınız. Öğrenmenin yaşı yoktur. İnsanoğlu her gün bilgisini tazelemek zorunda. Akşam 19.00’dan sonra insanların dışarı çıkmakta tereddüt ettiği Tunceli’de, şuan gece 01.00’a kadar insanlar rahatça gezebiliyor. Komutanlarımızla, emniyet müdürümüzle rahat bir şekilde karayoluyla resmi ve bayraklı araçlarla bütün ilçelerimize çok rahat şekilde ulaşıyoruz. Yıllar önce Pertek’ten bir saat süren Tunceli’nin 20-25 dakikaya inmesi, yıllar önce Çemişgezek-Pertek ve Tunceli, 2 buçuk saatlik yolun şimdi 1 saat 15 dakikaya,  seneye 50-55 dakikaya inecek olması. Tunceli-Pülümür-Erzincan güzergahının kapalı olması hem ülke ekonomisine hem yöremize zarar olduğu ve şehitler verdiğimiz o yolun, yapılan yaşam alanlı güvenlik kuleleriyle 24 saat kesintisiz açık olması, bunlar hakikaten önemli. Munzur Nehri’nde terörle anılan yerlerin doğa ve su sporları merkezi olması, Dünya Rafting Şampiyonası’nın düzenlenmesi bunları hatırlatmakta fayda var. Tunceli ülkemizin en önemli yörelerinden.” dedi. 

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 5268
 Dün : 21737
 Toplam : 38391278
 Ip No : 34.200.222.93