Manşet 19.6.2019 20:51:48 881 defa okundu

Kulüp Başkanı Kekomemetoğulları “Hadi dön gel, maçımız var”

Tunceli'nin Ovacık ilçesinde 5 gün önce kaybolan gencin, yoldan geçen bir yolcu otobüsünün arızalanarak açılan kapağının çarpmasıyla Munzur Nehri'ne düştüğü yönünde bilgiler üzerine otobüsün 2 şoförü ile bir muavini gözaltına alındı.

Ekiplerce bölgede başlatılan arama çalışmaları da devam ediyor.

Jandarma başta olmak üzere Tunceli ve Diyarbakır İl Afet ve Acil Durum (AFAD) Müdürlükleri görevlileri ile Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığına bağlı arama kurtarma ekipleri ile gönüllülerce sürdürülen arama çalışmalarında şimdiye kadar kayıp gence ulaşılamadı.

Eroğlu'nun cep telefonu ve şapkası ise Munzur Çayı yakınında bulundu. Aynı bölgedeki taşlarda kan izlerine de rastlanması üzerine, arama çalışmaları çayın bu kesiminde yoğunlaştırıldı.

Arama çalışmalarının yanı sıra Ovacık Cumhuriyet Başsavcılığı da konuyu adli yönden takip ediyor.

Yürütülen soruşturma kapsamında Eroğlu'nun kaybolduğu tarihte bir yolcu otobüsünün Ovacık ilçesinden Munzur Nehri kenarındaki yolu kullanarak İstanbul'a gittiği belirlendi.

Aynı tarihte bu otobüste yer alan bir yolcu, olay günü cep telefonu ile çektiği görüntüleri incelediğinde Eroğlu'nun kaybolmadan önceki son anlarının da kameraya yansıdığını fark edip bu görüntüleri Ovacık Cumhuriyet Başsavcılığına ulaştırdı.

Savcılıkta görüntülerin incelenmesi üzerine, Engin Eroğlu'nun olay günü yol kenarındayken, yoldan geçen otobüsün arızalanıp açılan bagaj kapağının çarpması sonucu Munzur Nehri'ne düştüğü öngörülüyor.

Eroğlu'nun kısa süreliğine kameraya takıldığı görüntülerden yola çıkan savcılığın talimatı üzerine söz konusu otobüsün olay günü aracı kullanan 2 şoförü ve muavini gözaltına alındı.

Soruşturma kapsamında Munzur Nehri kıyısında rastlanan kan izleri ile Eroğlu'nun babası ve kardeşlerinden alınan numuneler, Adli Tıp Kurumuna gönderildi.

Eroğlu'nu bulmak için yürütülen arama çalışmaları, gencin kaybolduğu bölge başta olmak üzere nehir ve çevresinde sürdürülüyor.

 

Engin Eroğlu’nun futbol oynadığı Ovacık Belediyesi Ulaşspor Kulüp Başkanı Vedat Kekomemetoğulları da sosyal medya hesabından duygusal bir paylaşım yaptı. Kekomemetoğulları, “Engin Eroğlu, Ovacık Belediye Ulaşspor Kulübü'nün lisanslı sporcusu. Sevgili Engin, sportmen, sanat yönü güçlü, hayvan seven değerli bir evladımız. En sevdiğin Munzur Vadisinde bu olayın olması tüm Dersimlileri şoke etti. Çık gel, Ovacık’tan Dersim'e maça giderken Beşevler’de horoz getirip arabanın içinde İnan'ın üzerine attığın şaka hep aklımızda olacak. Çık gel Dersim Spor ile maçımız var.”  şeklinde ifadeler kullandı.

 

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 5871
 Dün : 17329
 Toplam : 31781716
 Ip No : 18.208.159.25