Siyaset 5.11.2019 10:13:11 795 defa okundu

Kızıltepe Belediyesi'ne kayyum atandı

Mardin'in Kızıltepe Belediye Başkanı Nilüfer Elik Yılmaz “terör soruşturması” gerekçesiyle görevden uzaklaştırıldı.

Kızıltepe Belediyesi'ne, geçmişte Tunceli’nin Hozat ilçesinde kaymakamlık yapan şimdi ise Kızıltepe Kaymakamı olan Hüseyin Çam kayyum olarak atandı.

 

YILMAZ’IN YERİNE HÜSEYİN ÇAM GÖREVLENDİRİLDİ

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde “terör soruşturması” gerekçesiyle HDP'li Belediye Başkanı Nilüfer Elik Yılmaz görevinden uzaklaştırıldı. Yerine, belediye başkan vekili olarak geçmişte Hozat’ta kaymakamlık yapan şimdiki Kızıltepe Kaymakamı Hüseyin Çam görevlendirildi.

 

“TEDBİR OLARAK GÖREVİNDEN UZAKLAŞTIRILDI”

Mardin Valiliği tarafından yapılan açıklamada, Kızıltepe Belediye Başkanı Nilüfer Elik Yılmaz'ın, hakkında devam eden adli işlem süreçleri göz önünde bulundurularak Anayasa’nın 127'nci maddesi ile 5393 Sayılı Belediye Kanunu’nun 47'nci maddelerine istinaden bakanlığın onayı ile geçici bir tedbir olarak görevinden uzaklaştırıldığı ifade edildi.

 

14 BELEDİYEYE KAYYUM ATANDI

Diyarbakır, Mardin ve Van Büyükşehir Belediyeleri ile Erzurum'un Karayazı ve Diyarbakır'ın Kulp ilçe belediyelerine 31 Mart yerel seçimlerinin ardından kayyum atanmıştı.

 

18 Ekimde de Hakkari, Yüksekova ve Nusaybin; 22 Ekimde ise Diyarbakır'daki Kayapınar, Bismil, Kocaköy ile Van'daki Erciş belediyelerine kayyum atanmıştı.

 

Son olarak Saray Belediyesi’ne kayyum atanmasıyla beraber, HDP'nin 3'ü büyükşehir olmak üzere toplam 14 belediyesine kayyum atanmış oldu.

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 1287
 Dün : 12638
 Toplam : 36651814
 Ip No : 3.230.154.129