Eğitim 6.11.2017 08:40:36 1439 defa okundu

"Kitap Cafe" Açıldı

Tunceli'nin Çemişgezek ilçesinde 'Kitap Cafe' açıldı.

Çemişgezek Camii Kuran Kursu İmam Hatip Lisesi Yaptırma Yaşatma ve Öğrencilerini Koruma Derneği, Gençlik ve Spor Bakanlığı desteğiyle yürütülen "Kırklar Dağı'ndan Keban'a Hikayeden Romana" projesi kapsamında ilçede kitap kafe açıldı.

 

Gedikler Caddesi üzerinde bir pasajda kurulan kafe için açılış programı düzenlendi. Programa Kaymakam Harun Kazez, İlçe Jandarma Komutanı Özgür Çelebi, Emniyet Amiri Serhan Halil Çakır, Milli Eğitim Müdürü Mehmet İzzet Demir, bazı kamu kurum ve kuruluşların temsilcileriyle Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

 

Derneğin Başkan Yardımcısı Serkan Özer, "Bu projeyi, Gençlik ve Spor Bakanlığımızın desteğiyle Çemişgezek ilçemizin kültürel ve sosyal yapısına katkı sunmak amacıyla gerçekleştirdik. Projemizin amacı, gelecek nesillerimizi daha iyi yetiştirebilmek, vatanına, milletine, devletine bağlı hürmetli bir nesil yetiştirebilmektir. Aynı zamanda bu neslin sorgulayıcı olabilmesini, sorgulayabilen ve konulara vakıf yetiştirebilmek amacıyla bu faaliyetimizi gerçekleştirdik. Kitaplarımızın muhteviyatını çok yönlü şekilde temin ettik. İlçemizde özellikle yüksek okul ve lise öğrencilerimizin oturup kalkabilecekleri, sosyal ve kültürel gelişimlerini sağlayabilecekleri çok yönlü bir etkinlik çerçevesinde bu projeyi düşündük değerlendirdik," dedi.

 

Çemişgezek Kaymakamı Harun Kazez de açılışta yaptığı konuşmada, “Bu gün Kırklar Dağı'ndan Keban'a Hikayeden Romana” projesi kapsamında kitap kafemizin açılışını yaptık. Biz buradan ilkokuldan üniversiteye ve yaşlımızdan gencimize bütün vatandaşlarımızın en iyi şekilde istifade edeceğine eminiz. Tabi Çemişgezek ilçemiz bu açıdan ayrıcalıklı bir yer. Sınavlardaki başarımız herkesin malumu. Okuyan bir toplum. Bu projenin de okumayı, okutmayı, eğitimi destekleyeceğine gönülden inanıyorum" dedi.

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 2212
 Dün : 16118
 Toplam : 26038684
 Ip No : 54.198.55.167