Kadın & Sağlık 2.3.2018 11:06:02 1587 defa okundu

Kışın Vazgeçilmezi: Aktarlar

Kış mevsimi ile birlikte soğuk algınlıkları yayılınca, aktarlara akın edenlerin sayısı da arttı.

Aktar deyip geçmeyin. Vitamin deposunun yanısıra, kadınların sürekli uğradığı aktarlar ürünlerinin faydalarını saymakla bitiremiyor. Tunceli’deki aktarlardan Kader Kaya; “Kadınlar daha çok zayıflama ve cilt bakım ürünleri için kapımızı çalıyor. Güzelliklerinden dört mevsim ödün vermeyen kadınlarımızın kozmetik ürünlere olan ilgisi de oldukça yoğun” diyor.

Yaz-kış müşterisi olan sektör: Aktarlar

Tunceli EMEK-Vatandaşların her mevsim mutlaka ziyaret ettiği aktarlar, kış aylarında da halkın vazgeçilmez adreslerinden biri olmaya devam ediyor.
Dört mevsim her yaştan insanın çeşitli sebeplerle uğradığı aktarların kış aylarında da kapısı çalınmaya devam ediliyor. Her mevsim müşterisinin bulunduğunu söyleyen Kader Kaya, “İşlerimiz genel olarak iyi fakat son iki senedir durgun. Gerek yaz ayında gerek kış aylarında müşterilerimiz var. Kışın gelen müşterilerimizin çoğu hastalıktan korunmak ve bağlaşıklık sistemini güçlendirmek için gelirken, yazın daha çok zayıflama ürünleri almak amacıyla geliyorlar” diyor. 


“Kadın müşterilerimiz fazla”
Kadın müşterilerin erkeklere oranla daha fazla olduğunu söyleyen Kaya, “Kadınlar daha çok zayıflama ve cilt bakım ürünleri için geliyor. Güzelliklerinden dört mevsim ödün vermeyen kadınlarımızın kozmetik ürünlere olan ilgisi de oldukça yoğun” ifadeleriyle dükkanlarına sürekli müşteri ilgisi olduğunu aktarıyor.


“En çok satılan ürünler”
Kış aylarında en çok bitki çaylarının tüketildiğini söyleyen Kaya, “İnsanlar soğuk algınlığından korunmak, bağışıklık sistemini güçlendirmek, zinde kalmak ve zararlı toksinleri atmak için bitki çaylarını tercih ediyor. En çok sattığımız ürünler, ıhlamur, adaçayı, zencefil, zerdeçal ve tarçın.
Bunların dışında, yöresel ürünlere de talep oldukça fazla. Özellikle tulum peyniri, orcik, dut, pekmez, ceviz en çok sattığımız ürünler arasında.” ifadeleriyle yaptığı işi Tunceli EMEK Gazetesi ile paylaşıyor. 

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 3370
 Dün : 10003
 Toplam : 25601538
 Ip No : 54.80.96.153