Manşet 29.7.2020 14:56:21 905 defa okundu

Kılıçdaroğlu yeniden CHP Genel Başkanı seçildi

CHP 37. Olağan Kurultayı'nda genel başkanlık için tek aday gösterilen Kemal Kılıçdaroğlu, 1251 delegenin oyunu alarak 6. kez CHP Genel Başkanı seçildi.

Kılıçdaroğlu yeniden CHP Genel Başkanı seçildi

 

CHP 37. Olağan Kurultayı'nda genel başkanlık için tek aday gösterilen Kemal Kılıçdaroğlu, 1251 delegenin oyunu alarak 6. kez CHP Genel Başkanı seçildi. Kılıçdaroğlu yaptığı açıklamada, "En geç 2023'te Cumhuriyetimizi demokrasi ile taçlandıracağız" dedi.

 

Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP) 37. Olağan Kurultayı, “Hedef iktidar” sloganıyla Bilkent Odeon Kültür Merkezi'nde gerçekleşti. Kurultayın ilk gününde bin 356 delegeden bin 251’nin oyunu alan Kemal Kılıçdaroğlu yeniden genel başkanlığa seçildi.

Bilim Kurulu tavsiyeleri doğrultusunda Covid-19 salgınına karşı önlemler alındı. Kurultay alanı girişinde delegelerin ateşi ölçüldü, maske ve dezenfektanlar verildi. Sosyal mesafenin korunması için yerlere “Sağlığınız için 1.5 metre sosyal mesafeyi koruyun” yazılı sticker yapıştırıldı. Oy verme işlemlerinde, yığılmaları önlemek amacıyla 44 sandık ve 132 kabin kuruldu.

Kurultayın yapıldığı alana “İş, emek, ezilen, kadın, çocuk, genç, doğa, demokrasi, barış, özgürlük, umut, halk için iktidar” yazılı ayrı ayrı pankartlar asıldı. Kurultay konuşmalarının yapılacağı kürsü kırmızı beyaz renklerle hazırlandı. Amfide herkesin oturacağı koltuğun üzerine isimleri yazıldı ve iki kişilik sosyal mesafe boşluğu bırakıldı.

Adaylığını açıklayan eski Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı, Parti Meclisi Üyesi İlhan Cihaner ve Profesör Doktor Tolga Yarman için yan yana koltuklarda yer ayrıldı. Kurultay öncesi, oda orkestrası mini bir konser vererek, İzmir Marşı'nı çaldı.

Kurultay için özel olarak söz ve müziği Ali Altay’a ait olan “İktidarın Yolu Kılıçdaroğlu” şarkısı hazırlandı. Kurultay sloganı ise “hedef iktidar” oldu. “Hedef iktidar” sloganı pankartları Odeon'un çeşitli yerlerine asıldı.

 

 

KILIÇDAROĞLU TEK ADAY GÖSTERİLDİ

CHP'nin 37. Olağan Kurultayı'nda Kemal Kılıçdaroğlu genel başkanlığa tek aday olarak gösterildi.

Çalışma ve hesap raporlarının yapıldığı kurultayda, genel başkan adaylığı için saat 15.00'e kadar verilen süre sona erdi.

Divan Başkanı Özlem Çerçioğlu, Genel Başkan Kılıçdaroğlu'nun tek aday olduğunu açıkladı.

Kılıçdaroğlu'nun tüm il başkanları tarafından aday gösterildiğini bildiren Çerçioğlu, adaylık için yeterli sayıya başka kimsenin ulaşamadığını belirtti.

Böylece İzmir Milletvekili Kemal Kılıçdaroğlu, yeniden ve tek aday oldu. Kurultayda, eski Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı, PM üyesi İlhan Cihaner ve Prof. Dr. Tolga Yarman aday adaylığını açıklamıştı.

1356 delegenin oy kullanacağı CHP'de, genel başkan adayı olmak için yüzde 5 delegenin imzası gerekiyordu. Bu nedenle genel başkan adayı olmak isteyenlerin 68 delegenin imzasıyla divana başvurması gerekiyordu.

 

 

OY VERME İŞLEMİ SONA ERDİ, SAYIM BAŞLADI

CHP'nin 37. Olağan Kurultayı'nda genel başkanlık için oy verme işlemine geçildi.

Konuşmaların ardından Divan Başkanı Özlem Çerçioğlu, genel başkanlık seçimi için görevi ilçe seçim kuruluna devrettiklerini açıkladı.

Kurulun görevi devralmasının ardından 17.15'te oy verme işlemine geçildi.

Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun tek aday olduğu kurultayda 1356 delege 44 sandıkta oy kullanıldı.

Covid-19 nedeniyle yığılmaların önüne geçmek amacıyla 132 kabin oluşturuldu.

 

KILIÇDAROĞLU YENİDEN GENEL BAŞKANI

Genel başkanlık seçimi için tek aday gösterilen Kemal Kılıçdaroğlu, bin 356 delegeden bin 251’nin oyunu alarak yeniden genel başkanlığa seçildi.

 

 

KILIÇDAROĞLU: CUMHURİYETİ DEMOKRASİ İLE TAÇLANDIRACAĞIZ

Yeniden CHP Genel Başkanı seçilen Kemal Kılıçdaroğlu, kürsüye çıkarak açıklamalarda bulundu. Kılıçdaroğlu açıklamasında, "En geç 2023'te Cumhuriyetimizi demokrasi ile taçlandıracağız" dedi.

Kılıçdaroğlu'nun açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

"En geç 2023'te Cumhuriyetimizi demokrasi ile taçlandıracağız. Büyük bir umutla yola çıktık, birlikte mücadele edeceğiz. 83 milyon insanı kucaklayarak onlara demokrasiyi, huzuru anlatarak yola çıkacağız. Bütün Ortadoğu'yu bir savaş alanı olmaktan, kavga alanı olmaktan çıkarıp, bir barış havzası olması için söz verdik.

Yeri gelir 24 saat çalışırım. Bu ülkeyi huzura kavuşturmak için, hiç kimseyi ötekileştirmeden 24 saat çalışacağım.

Bu vaatlerimizi dostlarımızla birlikte yerine getireceğiz. Demokrasiden yana olan, işsiz olan herkese iş bulacağız diye vaatte bulunan, her ailede huzurun olduğu bir Türkiye'yi inşa etmek için yola çıkan herkesle birlikte yapacağız.

Kavga zamanı değil, ayrışma zamanı değil, birlikte olma zamanıdır.

Birlikte olma zamanıdır. Ayrıştırmak isteyenler kendi koltuklarını korumak isteyenlerdir. Biz bunlardan olmayacağız. Bizim siyaset anlayışımız asla böyle olmayacak. Bana verdiğiniz oyun sorumluluğunun farkındayım. Çalışacağım, mücadele edeceğim.

Dünyanın en güzel ülkesi Türkiye. Pandemi bize ağaca, suya muhtaç olduğumuzu öğretti. Gelecek çocuklarımıza güzel bir coğrafyayı sunmak zorundayız. Hep birlikte çalışacağız. Konuşmamda söylemiştim; bu kurultay, sadece Türkiye'deki vatandaşlarımızı değil Avrupa'dan Asya'ya, Afrika'ya, Amerika'ya kadar herkesin büyük bir dikkatle izleyeceğini. Bizim görevimiz bu. Demokrasiyi güçlendireceğiz.

Bana verdiğiniz görev için hepinize çok teşekkür ediyorum. Bütün delege arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.

 

 

DİVAN BAŞKANLIĞINI ÇERÇİOĞLU ÜSTLENDİ

CHP'li Özlem Çerçioğlu, CHP'nin 37. Olağan Kurultayı'nda divan başkanlığı görevini üstlendi.

 

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 19718
 Dün : 20971
 Toplam : 40290439
 Ip No : 34.200.252.156