Sürmanşet 9.7.2020 11:33:13 6068 defa okundu

Kentin rahatlığına bakın (2)

Benim uğradığım saldırı, isnat ve iftiralarla tehditlere bakın... Dünden devam… Tunceli EMEK Gazetesinden Hüsniye KARAKOYUN Yazdı...(2)

 

 

Her taşın altından çıkmak” diye bir deyim vardır. Bunu aklınızda tutun, çünkü sonra gerekçemi okuyacaksınız…

***

 

Geçtiğimiz yıl yaptığım ve bu yıl Türkiye genelinde düzenlenen yarışmada  “Yılın Gazetecisi Ödülü” almama da vesile olan “Otobüs nerde beyler? Dersimspor otobüsü uçtu” başlığıyla bir haber-derleme kaleme aldım. Masumane, “kentin değeri” diye tanımlanan Dersimspor Kulübüne alınan ve ortalıktan kaybolan (!) ve ne gariptir ki hiçbir yöneticisinin de nerede olduğunu bilmediği (!) yurt dışında yaşayan işinsanlarının düzenlediği gecede toplanan 100 Bin Euro değerindeki otobüs ortadan kaybolmuştu. Günlerce araştırmalarım sonucu buldum…Meğer, bu arada plakası değiştirilmiş ve ne gariptir ki, Tunceli gibi Ovacık’ta oturanın dahi Atatürk Mahallesindeki bir kişinin hayatına dair ayrıntı bildiği ortamda, kimse o otobüsü görmemiş. Oysa otobüs, her sefer sırası kendisine geldiğinde buradan başka illere yolcu taşıyor-başka diyarlardakileri de buraya naklediyor. Otogardan çekim yaptım. Otobüsün plakası, elden çıkarılma şekli ve daha bir çok şeyi kaleme aldım. Bekliyorsunuz ki Dersimspor Kulübünden sorumlu olan kurum, eski adıyla İl Dernekler Müdürlüğü şimdiki adıyla Tunceli İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğü hemen harekete geçsin. Kayıtlara baksın. Kulübün defterlerini inceleyip otobüs demirbaş defterine işlenmiş mi? Satılmaması gereken otobüs nasıl satıldı?...diye peşine düşsün. Valilik hemen inceleme başlatsın, savcılar harekete geçsin…Kulüp yöneticileri, taraftarları, bağış yapanlar ve kulübü kentin değeri diye tanımlayanlar bir şeyler yapsın, satılan otobüs ile toplanan bağışların akıbetini sorgulasın değil mi?

Bunun yerine ne mi oluyor?

***

Bunun şimdi içme sularıyla ilgili yaptığım haber sonrasında, Nazif Yıldırım’ın tehdit, hakaret, iftiralarına maruz kalmam ile ne alakası var diye sizin de zihninizden geçen sorular oluyordur. Anlıyorum. Ama başında bir deyime atıfta bulundum.

Yazacağım kaygılanmayın. O kadar çok şey okuyacaksınız ki, ta ki adalet mekanizması bizi koruduğu zaman dilimine kadar. Öyle canı isteyenin birilerini “Terör yandaşı”na bağlayıp yahut sahte hesaplarla kirletme çabasına bu kentin valisi, emniyeti, savcısı, kolluk kuvvetleri dur diyene kadar. Evinizdeki suyu yudumlarken ne içtiğinize dair analiz sonucunu merak edip, bunu umursamayı öğrendiğiniz güne kadar…

 

SÜRECEK…

Çünkü malum gazetede yer kısıtlı…Zaten Twitter 140 karakteri boşuna icat etmedi…Uzun uzun okumak milletçe hiç sevdiğimiz şey de değil zaten.

 

Sıradaki yazı

Ahlaksızlığın dili kamuya da yansıyınca

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 1758
 Dün : 14046
 Toplam : 40423968
 Ip No : 100.27.44.5