Sürmanşet 22.4.2019 10:29:01 485 defa okundu

Kemal Kılıçdaroğlu’na Saldırı

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na dün öğle saatlerinde saldırı gerçekleştirildi.

Katıldığı asker cenazesinde saldırıya uğrayan Kılıçdaroğlu, bir eve götürüldü ancak saldırganlar uzun süre evi taşladığı için dışarı çıkamadı. Olaylar saatler sürerken, CHP Genel Başkanı Tuncelili Kılıçdaroğlu’nun yaygın medyaya yansıyan görüntülerde burnunun kanadığı görüldü. Olaydan sonra çok sayıda kınama mesajı yayınlandı. Kılıçdaroğlu, yaklaşık bir buçuk saat tutulduğu evden zırhlı araçla çıkarıldı, gittiği genel merkezde kendisini bekleyen halka hitap etti ve “Bizi yıldıramazlar. Zerre geri adım atmayacağım.” dedi.

 

Evin çevresini kuşattılar

Hakkari’de bir çatışmada hayatını kaybeden Er Yener Kırıkçı’nın cenazesine katılmak üzere Ankara’nın Çubuk ilçesine giden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na bir grup tarafından fiziki saldırıda bulunuldu. Bir anda çok sayıda saldırganın arasında kalan Kılıçdaroğlu, olay yerindeki askeri personel ile polisin müdahalesiyle bir eve götürüldü ancak evin çevresinde önlemler alınmasına rağmen evin etrafında toplanan kalabalığın evi taşladığı bildirildi.

Uzun süre evde tutulan Kılıçdaroğlu daha sonra zırhlı araçla bulunduğu evden alınarak CHP Genel Merkezine götürüldü.

Kılıçdaroğlu halka seslendi

Genel Merkeze vardıktan kısa süre sonra burada toplanan halka hitap eden Kemal Kılıçdaroğlu, şu ifadeleri kullandı:

“Hiç kimse unutmasın. Kuruluş ve kurtuluşun partisi olan CHP’nin genel başkanıyım. Kuvayı Milliyecilerin partisinin genel başkanıyım. Hiç kimse unutmasın. 82 milyonu kucaklayan bir partinin genel başkanıyım. PKK saldırısına uğramıştım aynı saldırının benzerine uğradım. Sanıyorlar ki geri adım atacak, bir milim geri adım atmayacağım. Bu ülkenin birliğini ve bütünlüğünü savunuyoruz. Bu ülkenin çakıl taşını bir kişiye vermem. Canını verecek kişi varsa onun adı Kemal Kılıçdaroğlu’dur. Şehitler bizim onurumuzdur. Hepimizin yüreğinde acı duyulur. Şehitliğin yüce bir mertebe olduğunu hepimiz biliriz. Benim şehit cenazesine gitmemi istemiyorlar. Katılacağım. O şehitler 82 milyonun şehididir.

Şehidimize Allah’tan rahmet diliyorum. Şehit ailesi üzüldü. Bunların şehide, namaza, inanca saygısı yoktur. Bunlar Müslüman da değildir. Namaz kıldırmadılar. Siz namazdan, şehitten ne istiyorsunuz? Ben Mehmetçik babasıyım. Şehitler ölmez vatan bölünmez, bu bizim şiarımızdır. Çanakkale’de, Dumlupınar’da, Sakarya’da, Afrin’de var şehidimiz. Biz şehitler arasında ayrım yapmadık. Şehit 82 milyonun onurudur. Bu ülkenin harcında yüzbinlerce şehidin kanı vardır. Siz hangi yüzle şehit cenazesini kıldırmıyorsunuz? Beni üzen durum şudur. Saldırıya uğradım diye üzülmedim. Hakkı hukuku, adaleti savunanlar tarihin her döneminde saldırıya uğramışlardır. Feriştahları da gelse savunacağız. Beni üzen, şehide yapılan saygısızlıktır. Cenaze namazı doğru dürüst kılınmadı. Anne, baba acılıdır. Dışarıdan gelenlerin tezgahıdır. Ne yaparlarsa yapsınlar bizi yıldıramazlar. Benim için darağaçları kurdular, her türlü tehditte bulundular. Bir canım var; bu ülkenin bekası, huzuru, kalkınması için, çocukların mutlu olması için bir can gerekiyorsa o canı vermeye hazırım. Hiçbir saldırı bizi yıldıramaz. Bir milim geri adım atmayacağım. Bu ülkeyi büyütmek zorundayız. Ne yaparsanız yapın asla vazgeçmeyeceğiz.

Birlikte mücadelemizi sürdüreceğiz. Bu ülkeye baharı getireceğiz, ülkenin her karışında bahar olacak. Yaşasın Cumhuriyet, yaşasın demokrasi diyoruz, yaşasın Mustafa Kemal Atatürk diyoruz.

Akşener’den Geçmiş Olsun Ziyareti

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na geçmiş olsun ziyareti için CHP Genel Merkezi'ne gitti.

 

Yüzüne Yumruk Atan Saldırganın Adı Osman Sarıgün

Kemal Kılıçdaroğlu'na cenaze sırasında yapılan saldırıya ilişkin soruşturma başlatıldı. Yapılan araştırma sonucunda, Kılıçdaroğlu'nun yüzüne yumruk atan kişinin Akkuzulu Köyü'nden Osman Sarıgün olduğu belirlendi. Saldırıdan sonra kaçan Sarıgün’ün, jandarma ve polis ekipleri tarafından arandığı açıklandı.

 

Saldırı Kınandı

Bu arada sosyal medyada saldırı sonrası çok sayıda kınama mesajı yayınlandı.

İYİ Parti’den Açıklama ““Bu saldırının azmettiricileri yerel seçimlerde milletimizi kutuplaştırarak adeta savaş alanına çevirenlerdir”

İYİ Parti Başkanlık Divanı, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Ankara’daki cenazede uğradığı saldırı sonrası bir açıklama yaptı.

Yapılan yazılı açıklamada, Kılıçdaroğlu’na yönelik gerçekleşen saldırı kınanırken, “Bu saldırının azmettiricileri yerel seçimlerde milletimizi kutuplaştırarak adeta savaş alanına çevirenlerdir” ifadelerine yer verildi.

İYİ Parti Başkanlık Divanı’nın açıklaması şöyle:

"Aziz Türk Milleti, Türkiye bugün bir kez daha milletimizin huzur ve güvenini hedef alan menfur bir saldırıyla karşı karşıya kalmıştır.
Milletimizin ortak acı ve değeri şehidimizin, Ankara Çubuktaki cenazesinde CHP Genel Başkanı Sayın Kemal KILIÇDAROĞLU’na yönelik yapılan menfur saldırı bir tesadüf değildir.

Bu saldırı Sayın KILIÇDAROĞLU’nun şahsında demokrasimize yapılmıştır. Bu saldırı şehidimizin ve uğruna can verdiği dirlik ve birliğimizi hedef almıştır.

Bu saldırının faillerinin mutlaka bulanacağına inanmak istiyoruz.
Ancak azmettirenlerin kimler olduğunu da biliyoruz.

Bu saldırının azmettiricileri yerel seçimlerde milletimizi kutuplaştırarak adeta savaş alanına çevirenlerdir.

Bu saldırının azmettiricileri, Millet İttifakına “illet”-“zillet” diyerek halkımızı aşağılayıp, ayrıştıranlardır.

Bu saldırının azmettiricileri, olmayan ittifaklar uydurup vatansever insanları teröristlikle suçlayan sorumsuzlardır.

İktidar ve ortağı yalanlarla hedef göstererek tahrik ve teşvik suçu işlemişlerdir.

Bu nefret dili ülkemiz ve milletimizin geleceği açısından en büyük sorundur.
Ayrıca içişleri bakanlığı makamını işgal eden zat’ın yakın bir geçmişte “Valilere verdim” dediği talimat, bu olayla birlikte siyasetin değil artık yargının konusudur. Çünkü bu zat bu saldırıda azmettirme suçu işlemiştir.

Şu bilinmelidir ki;
Hiç kimsenin devletin bakanlık makamını azmettirici konumuna düşürmeye hakkı yoktur.
Kişisel beka hesaplarıyla aziz milletimizin evlatlarını birbirine düşürmeyi amaçlayan bu tür tuzaklara karşı daha dikkatli olmamız gerektiğine inanıyoruz.

Demokrasimize, huzurumuza kasteden her girişimin karşısında olacağımızı bir kez daha ilan ediyor, bu provokasyonun hedefi olan aziz milletimize geçmiş olsun diyoruz."

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 5136
 Dün : 16130
 Toplam : 30707074
 Ip No : 35.175.200.4