Manşet 7.4.2021 19:14:03 216 defa okundu

Kedilerin beden dili ve anlamları

Sevimli arkadaşlarımız kediler bizimle doğrudan konuşamazlar. Bu yüzden onların beden dilini ve anlamlarını öğrenmek ilişkinizi daha iyi bir hale getirecektir.

Kıvrılmış pozisyon

"Uyumaya çalışıyorum ama burada tam rahat değilim" anlamına gelen bu pozisyonda kedinizin savunmasız hissettiğini ve yaşamsal organlarını korumaya çalıştığını gösterir. Kedi, karnını gizler ve kuyruğunu bedeninin etrafına sarar. Bu pozisyon aynı zamanda kedinin vücut sıcaklığını daha iyi korumasını sağlar.

Sfenks pozisyonu

"Burada olmak güzel" anlamına gelen bu pozisyon, kedinizin etrafta bir tehdit görmediğinde kaçmaya hazır olmayan bir oturuşa geçtiği haldir. Bu pozisyon aynı zamanda kedinizin vücudunu ısıtması ya da soğutması için harcayacağı enerjiden tasarruf etmesini sağlar.

Göbek havada pozisyonu

"Sana çok güveniyorum" anlamına gelen bu pozisyon, kedinizin size yaşamsal organlarının en savunmasız olduğu göbek bölgesini güvenle açtığını gösterir. Kediniz koltukta göbeği havada, bacakları farklı yönlere bakmış bir halde uyuyorsa tebrikler, onun güvenini kazanmışsınız! Bu pozisyon evde yaşayan kediler arasında daha çok görülür.

Gözleri yarı açık uyumak

"Evet, tabii ki uyuyorum" gibi bir anlama gelen bu pozisyon, kedinizin etrafında olan bitene anında tepki verme isteğinden dolayıdır. Sonuçta o hala bir vahşi kedidir. Beyninin bir kısmı uyurken bir kısmı uyanıktır.

Yan uyku pozisyonu

"Uyku zamanı!" anlamına gelen bu pozisyon, bir kedinin benimseyebileceği en rahat pozisyondur. Kediniz kendini güvende ve huzurlu hissettiğinde, iç organlarını korumaya ihtiyaç duymadığında bu pozisyonda yatar. Bu pozisyonda kediniz derin uykudadır.

Kıvrımlı pozisyon

"Burada güvende hissediyorum" anlamına gelen bu pozisyon, evde yaşayan kediler için en uygun pozisyondur. Kediniz bu pozisyonla hem hassas vücut bölümlerini korur ve vücudunu sıcak tutabilir. Aynı zamanda kedinizin rahat ve güvende hissettiğini gösterir. Ama dikkat edilmesi gereken bir detay da bazen kedilerin hastayken ve acı çekiyorken yattığı pozisyondur. Bu nedenle kedinizin davranışlarını düzenli olarak kontrol etmelisiniz.

Saklanmış yüz pozisyonu

"Lütfen bana dokunma" anlamına gelen bu pozisyon, kedinizin o an rahatsız edilmek istemediğinin ve ona dokunmamanız gerektiğinin açık bir işaretidir. Bu pozisyondaki kediniz biraz huzur ve yalnızlık istiyor demektir. Kedinizin "ben" zamanın rahatlıkla geçirmesine izin verin ve daha sonra yanınıza geldiğinizde onu sevgiyle karşılayın.

 

 

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 7785
 Dün : 16244
 Toplam : 42326948
 Ip No : 44.192.27.11