Manşet 15.4.2019 09:56:13 1035 defa okundu

Kaymakamın İsmi Tunceli'de Yaşayacak

Tunceli Doğa Sporları Altyapısının Güçlendirilmesi Projesi kapsamında, Ovacık yolu Anafatma mevkiinde,  Kaymakam Muhammet Fatih Safitürk’ün adına yaptırılan  Su Sporları Merkezi’nin açılışı yapıldı.

Tunceli Doğa Sporları Altyapısının Güçlendirilmesi Projesi kapsamında, Ovacık yolu Anafatma mevkiinde,  Kaymakam Muhammet Fatih Safitürk’ün adına yaptırılan  Su Sporları Merkezi’nin açılışı yapıldı. Törene; Vali Tuncay Sonel, Türkiye Rafting Federasyonu Başkanı ve Dünya Rafting Federasyonu İkinci Başkanı Fikret Yardımcı, Vali Yardımcısı Akın Zor, Stajyer Kaymakam Soner Divli, İl Müftüsü Aşır Durgun, bazı kurum amirleri, vatandaşlar, öğrenciler ve çok sayıda sporcu katıldı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan tören, İl Müftüsü Aşır Durgun’un Kuran-ı Kerim tilavetiyle devam etti.

 

“Burada nice sporcular yetişecek”

Vali Tuncay Sonel törende yaptığı konuşmada;

“Birkaç yıl öncesine kadar Munzur nehri kenarında teröristlerin yol kestiği yerlerde kahraman güvenlik güçlerimizin teröristlerle yaptığı mücadelede başarılı operasyonlara imza atması, yine başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere değerli bakanlarımızın bizlere vermiş olduğu güç ve destekle hakikaten huzur şehri haline gelen Tunceli’de ‘Su Sporları Merkezi’mizi açmak için buradayız. Niye anlamlı biliyor musunuz? Birkaç yıl önce Mardin Derik’te meslektaşımız sevgili kardeşimiz Muhammet Fatih Safitürk hain teröristlerce şehit edilmişti.  Biz istedik ki ülkemizin en önemli değerlerinden olan Munzur Nehri’ndeki sporların merkezine şehidimizin ismini verelim. Adı yaşasın. Burada nice sporcular yetişsin. Nice çocuklarımız gençlerimiz yetişsin. Hatta raftingde, kanoda, diğer branşlarda milli takım oyuncuları yetişsin ve ülkemizi en güzel şekilde temsil etsinler. Kalkınma Ajansımızın bünyesinde ve desteğinde Sanayi ve Teknoloji Bakanımızın himayelerinde hakikaten buraya katkılar yapıldı.” şeklinde ifadelere yer verdi.

 

Tunceli Huzur Şehri Oldu

Hayaldi, Gerçek Oldu

Vali Sonel konuşmasının devamında, “Tunceli,  50 yılın turizm alt yapısı yapılmış bir huzur şehri oldu. 8-13 Haziran 2019 tarihlerinde ilk kez Türkiye’de Rafting Şampiyonası yapılacak ve bu şampiyonaya Tunceli ev sahipliği yapacak, ki bu günlerde de yine Tunceli’ de Munzur Nehri üzerinde milli takım seçmelerimiz yapılıyor. 2018’de Tunceli, ilkler yaşamaya başladı. Yamaç Paraşütü Akrobasisi Şampiyonası, Rafting Türkiye Şampiyonası,  Su jeti Flyboard Şampiyonası. Hakikaten Gençlik ve Spor Bakanlığımıza, Rafting Federasyonu Başkanımıza, emeği geçen arkadaşlarımıza Tunceli’nin huzur şehri haline gelmesinde katkısı olan, altını çizerek belirtiyorum başta kahraman güvenlik güçlerimize teşekkür ediyorum.” dedi.

 

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 1075
 Dün : 12638
 Toplam : 36651602
 Ip No : 3.230.154.129