Sürmanşet 10.10.2018 21:29:00 553 defa okundu

Katliam Çığlığında Sessizlik…

10 Ekim Anısına Jiyan Savaş kaleme aldı...

En küçük çığlık sana ait güzel çocuk, bu senin sekiz yaşına sığdıramadığın hayatına mektuptur; bu yazı yıllardır unutulmayan vefatına meleklerin şarkısıdır, senin durmuş kalbine isyanımızdır.

 

Ankara Katliamı 2015 yılı, bizim tarihimizde utanç ve acı sayfasına geçmiş en kanlı gündür. Biz öldük, elimize küçük bedenlerini verdiler, biz öldük en sevdiğimizle, biz öldük hiç tanımadığımız insanımızla, biz toprağa verirken komşularımızı, yiğitlerimizi, güçlü kadınlarımızı dik durmayı bildik teröre inat. En çok toprağa verirken biz gömüldük, en çok ağlarken biz sustuk, en çok biz çığlığımızın sessizliğine hapsettik tüm dualarımızı.

 

Senin kalbini verdiler elimize güzel çocuk, seni koruyamamışlığımızı yüzümüze vururcasına senin bedenindeki ruhla ateş ettiler bizlere ve sen çocuk yaşayamadığın çocukluğundaki yaramazlıklar için affet bizi. Seni almaya gelenlerin melekler olduğunu bildiğimizden seni kolayca verdik ellerine ve o melekler söz verdiler senin göçmüş ruhunun temizliğine,  seni en güzel melodilerle yolculayacaklarına…

 

Evet, çocuğum, evet en derin yerimizden yakalayan sessizliğinle bizi büyük isyana sürükleyen, bu yazım sanadır, bu tarih tüm yitirdiklerimize pusuladır, bu yazım seni koskoca başkentimize sığdıramamışlığımıza sitemdir, bu yazım senindir güzel çocuk senin ve tüm kaybedişlerimizindir. Bizi affet, seni kalbimize aldığımız kadar sığdırabilseydik bu ülkeye utanmayacaktık kendimizden. Yılların yası sanadır, yılların çığlığı tüm gidenlere, sessizlik isyanı bizlerden melekleredir… Affet güzel çocuk, seni güvercinlerle değil katliamlarla andığımız için affet. Yok, be güzel çocuğum affetme bizleri, teröre engel olamamışlığımızı, terörü yok edememişliğimizi affetme.

 

Jiyan Savaş

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 3610
 Dün : 19595
 Toplam : 29774162
 Ip No : 3.83.236.51