İlçe Haberleri 21.11.2020 18:16:31 3252 defa okundu

Karla gelen “loğ”lar

Bu görüntüler size nostaljik geldi mi Tunceli sevdalıları... Yakından bakın ve haberi okuyun...Şayet çıkaramadıysanız görüntülerden bir şey

Tunceli genelinde toprak damların kar yağışı ve yağmur sonrası damlamasının engellenmesi nedeniyle halk arasında “loğ” olarak isimlendirilen silindirik taşla sertleştirilmesi görüntüleri bugünlerde yeniden objektiflere takılıyor. Tunceli merkezin yanısıra, ilçe merkezleri ile özellikle köylerde sıklıkla görülen toprak damların ağır taşlarla sertleştirilmesi çalışmasından birkaç kare de Tunceli Ovacık’ta kaydedildi. İlçe merkezinde bazı toprak damlarda yapılan çalışmalar, geçmişte sıklıkla yaşadığımız görüntü olurken, şu sıralar çatılı evler nedeniyle artık giderek daha az yerde yapılır oldu.

 

TUNCELİ’NİN İLÇELERİNDE KAR YAĞIŞI  

Bu arada, Tunceli merkezde iki gündür etkili olan yağmura rağmen ilçelerin bazıları ile köylerinde kar yağışı etkili oldu. Bu yıl geçmişteki bir çok yıla göre geç gelen kar ve sonbahar yağmurları, kuraklık korkusuna da neden olmuştu.

Kar yağışı henüz istenen seviyeye ulaşmasa da, Tunceli’nin bazı ilçelerinin köyleriyle ulaşımı kesildi.

31 KÖY YOLU KAPANDI

 Kar yağışının etkili olduğu Hozat’ta 10, Ovacık’ta 8, Pülümür’de 6, Çemişgezek’te 5 ve Nazımiye’de 2 olmak üzere toplam 31 köy yolu ulaşıma kapandı.

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 3724
 Dün : 19845
 Toplam : 43659818
 Ip No : 3.215.79.116