Sürmanşet 29.4.2021 23:47:00 1365 defa okundu

Kapanmaya 1 gün kala fena açıldık

Tunceli’ye gelen gelene…!

29 Nisan-17 Mayıs tarihleri arasında uygulanacak tam kapanma adı verilen süreç öncesi başlayan hareketlilik, “18 günlük kapanma işe yarar mı” sorusunu da akla getirdi. Tunceli otogarı da bu kapanma süreci öncesinde hareketli zamanlara tanıklık etti. Kentten gidenler azınlıktayken, gelenlerin çokluğu dikkat çekti. Can Dersim Tuncelililer Otobüs Firması Müdürü İmam Yoluk, kendi firmaları aracılığıyla son 3 günde yaklaşık 2 Bin 500 kişinin ilimize geldiğini söyledi. Yoluk, korona döneminde alınan önlem adı altındaki uygulamalardan ötürü bitme noktasına geldiklerine dikkat çekti ve “Ekonomik olarak bitmiş durumdayız. Hem korsan araçlar hem de korona sürecinde alınan kararlar bizi bitirme noktasına getirdi” ifadelerini kullandı.

3 Günde yaklaşık 2 bin 500 kişi kente giriş yaptı

Tunceli EMEK (ÖZEL)-29 Nisan ile 17 Mayıs tarihleri arasında uygulanacak kapanma sürecine dair Can Dersim Tuncelililer Otobüs Firmasının Müdürü İmam Yoluk ile konuştuk. Yoluk, 3 günde kente gelen yolcu sayısının arttığını ifade etti. Yoluk, bu süreçte otobüs firmalarının yaşadıkları zorlukları da paylaştı ve “Bitme noktasına geldik” ifadelerini kullandı.

SEYAHATLERE ZORUNLU HALLER DIŞINDA İZİN VERİLMEYECEK

İçişleri Bakanlığınca tam kapanma sürecinde şehirlerarası seyahatlere zorunlu haller dışında izin verilmeyeceği açıklandı.

Tam kapanmanın açıklandığı günden bu yana ülke genelinde yüz binlerce vatandaş, tatil beldeleri yada memleketlerine gitti.

TUNCELİ’YE  3 GÜNDE 2 BİN 500 YOLCU GELDİ

İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan 26 Nisan 2021 tarihli genelgeye göre, Cumhurbaşkanlığı Kabinesi'nde alınan kararlar doğrultusunda; halihazırda uygulanmakta olan kısmi kapanma tedbirlerine yeni önlemler eklenerek tam kapanma dönemine geçilecek.

Tam kapanma kararları kapsamında hafta içi hafta sonu ayrımı olmaksızın 29 Nisan 2021 Perşembe günü saat 19.00’da başlayıp 17 Mayıs 2021 Pazartesi günü saat 05.00’te bitecek şekilde tam zamanlı sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak.

17 Mayıs tarihine kadar sürecek olan tam kapanmanın açıklandığı günden bu yana yaklaşık 2 bin 500 vatandaşın Tunceli merkez ve ilçelerine giriş yaptığı öğrenildi.

Yolcu gidiş gelişi ile otobüs firmalarının yaşadığı sorunlara dair Can Dersim Tuncelililer Şirket Müdürü İmam Yoluk ile konuştuk.

SEFERLER 17 MAYIS SABAHINA KADAR İPTAL EDİLDİ

Yoluk, 17 Mayıs’a kadar olan tam kapanma sürecinin açıklanmasından bu yana kente 2 bin 500’e yakın yolcunun geldiğini belirtti.

“KAPALI OLDUĞUMUZ HALDE SGK PRİMİ ÖDEDİK”

Kısıtlama süreçlerinde yaşadıkları ekonomik duruma dikkat çeken Yoluk, “3 ay kapalı olduğumuz halde SGK primi de ödedik, işçi çıkartma da yapmadık” dedi.

“SÜREÇ BİZİ BİTİRME NOKTASINA GETİRDİ”

Tam kapanma sürecinden kaynaklı firmaların kapattığını dile getiren Yoluk, “Ekonomik olarak bitmiş durumdayız. Hem korsan araçlar hem de korona sürecinde alınan kararlar bizi bitirme noktasına getirdi” ifadelerini kullandı.

“YAKITIN, VERGİNİN ÜCRETİNİ DAHİ ÇIKARAMADIK”

Yüzde elli kapasiteli yolcu alımı durumunda da zorluk çektiklerini ifade eden Yoluk, “O süreçte de yakıtı ve vergiyi dahi çıkaramıyorduk” diye konuştu.

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 5497
 Dün : 15798
 Toplam : 42913724
 Ip No : 18.206.238.77