Siyaset 19.7.2019 08:22:51 1267 defa okundu

Kaftancıoğlu’nun Mahkemesi Görüldü

Sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımları nedeniyle yargılanan CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu hakkında duruşma savcısı mütalaasını açıkladı.

4 yıl 10 aydan 17 yıla kadar hapis istemi

Cumhuriyet Savcısı, Canan Kaftancıoğlu'nun “Cumhurbaşkanına hakaret, Türkiye Cumhuriyeti Devletini alenen aşağılama, halkı kin ve düşmanlığa tahrik etmek ve terör örgütü propagandası yapmak” suçundan 17 yıl hapis cezasına çarptırılmasını talep etti.

 

Savcı, Kaftancıoğlu'nun "Cumhurbaşkanına hakaret" "Halkı kin ve düşmanlığa tahrik etme" "Silahlı terör örgütü propagandası yapmak" "Kamu görevlisine hakaret" "Türkiye Cumhuriyeti Devleti askeri teşkilatını aşağılamak" suçlarından 4 yıl 10 aydan 17 yıl kadar hapis cezasına çarptırılmasını talep etti.

 

Dava 6 Eylüle Ertelendi

Kaftancıoğlu’nun avukatlarının davanın ağır ceza mahkemesinde görülmesi için hazırlanan bir iddianamede olmaması gereken beyanlar olduğunu öne sürerek iddianameyi mahkemenin iade etmesini talep etti. Mahkeme, avukatların görevsizlik talebini reddetti. İddianamenin usul ve hukuka uyduğu gerekçesiyle geri iadesi de kabul edilmedi.  Kaftancıoğlu’nun Avukatı Ergün Özer soruşturmanın genişletilmesi talebiyle ek süre istedi. Savcı, Kaftancıoğlu’nun; Recep Tayyip Erdoğan,  Hrant Dink’in ölüm yıl dönümü ve Berkin Elvan hakkında attığı ve Türkiye Cumhuriyeti Devletini alenen aşağıladığı suçlamasına konu ettiği tweetleri okuduktan sonra esas hakkındaki mütalaasını açıkladı. Savcı, Canan Kaftancıoğlu’nun hapis cezasına çarptırılmasını ve tüm siyasi haklardan mahrum bırakılmasını istedi. Mahkeme heyeti, davayı 6 Eylül tarihine erteledi.

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 3502
 Dün : 19845
 Toplam : 43659596
 Ip No : 3.215.79.116