Kadın & Sağlık 1.11.2017 18:09:24 975 defa okundu

Kadınların kocalarını neden aldattığı belli oldu…!

Nactrem/Storia.me

İngiltere'de Dee Holmes adında bir uzman var. Alanı da kadın erkek ilişkileri. Bir sürü yerde seminerler veriyor. İlişkiler hakkında kitabı filan da var. İşinin uzmanı anlayacağınız. Geçtiğimiz günlerde aldatma konusunda bazı açıklamalar yapmış. Ben de ilginç olduğunu düşündüğüm için sizinle paylaşayım dedim. İsterseniz başlayalım.

 

Kin

Araştırmalara göre eşler karılarını, iş veya buna benzer bir nedenden dolayı ihmal ettiğinde, ihanete giden süreci başlatmış oluyorlarmış. Kadınlar böyle durumlarda gün geçtikçe kinleniyormuş ve hayatlarını tekrar kendi kontrollerinde hissetmek için aldatma yoluna gidebiliyorlarmış.

 

Merak

 

Bazen de kadınlar daha önce yaşamadıkları bazı duyguları yaşamak için aldatırlarmış. Örneğin daha önce kocasından başka hiç kimseyle beraber olmamış bir kadının, diğer erkeklere olan tehlikeli merakı aldatmaya giden yolu açabiliyormuş.

 

Özgüven eksikliği

 

Aldatmanın en yaygın sebeplerinden biriymiş. Özellikle yaşlı çiftlerde görülmesi olasıymış. Çünkü sahip olunan vücuttan memnun olmamak ve yaşın ilerlemesi bir özgüven eksikliği yaratırmış. Bu da yaşı ilerlemiş kadınların ‘’tekrar genç hissetmek için’’ tehlikeli yolara girmesini tetiklermiş.

 

Tek kişinin yetmemesi durumu

Buna yapacak pek bir şey yok galiba. Çünkü bazı kadınlar için tek kişi yetmiyormuş. Bunun önemli sebeplerinden biri ise, bu kadınların aileleriyle olan problemleri olabilirmiş. Ya da en basitinden elbette seks bağımlılığı da bunda etkili olabilirmiş.

Şüphesiz yukarıdaki maddelerin hepsini erkekler için de söyleyebiliriz. Bu nedenle kadınlara yüklenmenin pek bir alemi yok. Zaten istatistiklerde de erkeklerin eşlerini aldatma oranının kadınlardan fazla olduğunu söylüyor.

Aldatma konusundaki mütevazi görüşümle yazıyı bitireyim: Bence her ayrılık birer ameliyat gibi. Evet çok tatsız ve acılı. Fakat hayatınızın geri kalanını sağlıklı ve mutlu geçirmek istiyorsanız elzem. Yani size tavsiyem eşinizi ya da sevgilinizi aldatabilecek duruma gelmişseniz, hemen bıçak altına yatın ve kurtulun. Yoksa o işin sonu hiç iyi olmayacak benden söylemesi.

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 1833
 Dün : 16118
 Toplam : 26038305
 Ip No : 54.198.55.167