Kadın & Sağlık 29.6.2018 20:00:00 3067 defa okundu

Kadınlar Doğu Karadeniz’i Gezecek

Tunceli Belediyesi, Sosyal Destek Programı (SODES) kapsamında, 40 kadını Karadeniz’e gönderdi.

Kadınların 3 gün sürecek gezisi, SODES kapsamında ve belediyenin organizasyonuyla gerçekleşiyor. Doğu Karadeniz’e yönelik tur kapsamında, kadınlar Karaca Mağarası, Sümela Manastırı, Uzungöl, Fırtına Vadisi, Ayder Yaylası, Borçka Karagöl gibi yerleri görme imkanı bulacak.

 

Kadınları Sonel Uğurladı

Tunceli Belediyesi’nin yürüttüğü ‘Kadın Yaşam Merkezi’nin Kalkınma Bakanlığı’nın Sosyal Destek Programı (SODES) kapsamında finanse edilen projesi kapsamında  kadınlara yönelik Doğu Karadeniz gezisi organize edildi.

 

Kadınlar, düzenlenen üç günlük turla Doğu Karadeniz Bölgesini görme imkânı bulacak. Gezi kapsamında; Karaca Mağarası, Sümela Manastırı, Uzungöl, Fırtına Vadisi, Ayder Yaylası, Borçka Karagöl gibi yerler görülebilecek.

 

Tunceli Belediye Başkan Vekili Tuncay Sonel kadınları uğurlarken, organizasyonun gerekçesini de açıkladı. Sonel, “Bugün kadın kardeşlerimize bu imkanı sağlamanın sevincini yaşıyoruz. Bu gezimizle; il dışına çıkma imkanı olmayan kadınların değişik yöreleri gezip görmelerini amaçlıyoruz. Doğu Karadeniz Bölgesine düzenlenen bu gezimizin, katılımcılarımıza faydalı olacağını umuyorum. Projede emeği geçen herkese teşekkür ederim” şeklindeki açıklamasına, kadınlar da teşekkür ile karşılık verdi.

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 2033
 Dün : 15259
 Toplam : 27791478
 Ip No : 52.91.176.251