Sürmanşet 23.11.2021 08:12:29 361 defa okundu

KIRSAL KALKINMA BAŞVURULARI BAŞLADI

2021 yılında tekrar uygulanmaya başlanan % 50 hibe destekli makine ekipman desteklemeleri müracaatları başladı. İşte ayrıntılar:

 

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından uygulanmakta olan Kırsal Kalkınma Desteklemelerine ilişkin Tunceli’de bilgilendirme toplantıları düzenlendi.

Amacı “Üretici gelirini arttıran ve çeşitlendiren, tarıma dayalı küçük ve orta ölçekli tarımsal sanayinin geliştirilmesine olanak sağlayan, tarımsal mekanizasyonun yaygınlaştırılmasına katkı sunan ve kırsalda yeni istihdam olanakları sağlamak” şeklinde özetlenen KKYDP Programlarından yararlanacaklar için yapılan açıklamada şu ifadeler kaydedildi;

KKYDP Altyapı Makine ekipman desteklemesi

Bu kapsamda 2021 yılında tekrar uygulanmaya başlanan % 50 hibe destekli makine ekipman desteklemeleri müracaatları 17 Aralık 2021 tarihinde sona erecektir.

KKYDP Ekonomik Yatırımlar

Bu kapsamda yeni tarımsal üretim ve sanayi işletmeleri kurulmasının yanında mevcut işletmelerin kapasitesinin arttırılması ve teknoloji yeniliğine % 50 hibe desteği verilecek olup müracaatlar 21 Ocak 2022 tarihinde sona erecektir.

Tarım ve Orman İl Müdürlüğümüz Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürlüğü Koordinatörlüğünde yürütülecek olan KKYDP programından faydalanmak isteyen üretici ve yatırımcılarımızın "www.tarimorman.gov.tr" (https://edys.tarim.gov.tr/Tarim/onlinebasvuru.aspx?tip=3) adresinden online olarak müracaat etmeleri önemle duyurulur.

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 3639
 Dün : 23381
 Toplam : 46820141
 Ip No : 54.227.97.219