Sürmanşet 22.4.2019 10:16:45 972 defa okundu

KATÜ’den Tunceli’ye uzanan merak öyküsü

KATÜ’de okuyan dört üniversite öğrencisi Tunceli’ye geldi. 

Geliş nedenlerini, belediye başkanını görmek olarak açıklayan gençler, Munzur Nehri kıyısında kamp kurup dağ tırmanışı yapmayı da amaçlıyor. Grup adına konuşan Furkan ve Emre, Tunceli’ye dair duygularını paylaşırken, kayyum zamanında yapılıp Fatih Maçoğlu’nun ilk gün yıktırdığı duvarlar ile Başkan Maçoğlu’nu meraklarının kendilerini buraya getirdiğini paylaştı. Samsun’dan Tunceli’ye gelen üniversiteli dört kafadar, Haziran ayında ilimizde yapılacak Rafting Dünya Şampiyonasına da gelmeyi planlıyor.

 

‘Yıkılan duvarları yerinde görmek istedik’

Karadeniz Teknik Üniversitesinde (KATÜ) okuyan dört genç, haftasonu Tunceli’ye geldi. 4 arkadaş olarak gelen grup, Fatih Mehmet Maçoğlu’nun Tunceli Belediye Başkanı seçilmesinin buraya gelmelerindeki etkisine dikkat çekiyor. Furkan,  Maçoğlu’nun, ilk iş olarak yıktırdığı duvarları yerinde görmenin güzel olduğunu söyledi. Tunceli’yi ‘doğa harikası’ olarak nitelendiren Emre ise, iki gün boyunca Munzur Nehri’nin yanında kamp kurup dağ tırmanışları yapacaklarını paylaştı.

 

“Tunceli’yi merak ediyordum”

Emre; “Samsun’un Bafra ilçesinde oturuyorum. Karadeniz Teknik Üniversitesi’nde Gemi İnşaatı ve Makine Mühendisliği Bölümünde okuyorum. Burayı sadece televizyon ve gazetelerden duyduğum kadarıyla bilmek değil de gelip görmek istedim. Doğasını da merak ediyordum. Burada yapılan sporlar, rafting sporu ve Munzur Nehri ilgimi çekti. Burada iki gün kamp kurup dağcılık yapacağız. Kampımızı Munzur Nehri’nin kenarında yapabiliriz. İzin verirlerse yukarı dağlarda da yapabiliriz. Başkanla konuştuk, görüştük, fotoğraf çektik. Çok iyi, çok sıcakkanlı biri. Buranın halkı da öyle. Belediye çok kalabalıktı, herkes istediği gibi girebiliyordu, biz de öyle girdik.” dedi.

 

“Gelen misafirlere başkanımız sandalye getiriyordu”

Tunceli Belediyesi’ne çok kolay girilebildiklerini ve çok güzel ağırlandıklarını söyleyen Furkan da; “Karadeniz Teknik Üniversitesi’nde okuyorum. Makine Mühendisliği bölümündeyim. Buraya Fatih Başkanımızı görmeye geldik. Burada duvarların yıkıldığını da gördük. Çok hoşumuza gitti. Ben videosunu görmüştüm ama burada görmek daha iyi oldu. Belediyeye girebileceğimizi düşünmüyordum ama çok kolay bir şekilde içeri girdik. İçerisi kalabalıktı. Çok güzel ağırlandık. İçeri giren herkese sandalyesini başkanımız getiriyordu. Çok hoşuma gitti. Burada Haziran ayında Dünya Rafting Şampiyonası düzenleniyormuş. Onu da burada yeni öğrendik. Ona da gelmeyi düşünüyorum. Tunceli çok güzel. İnsanları çok farklı. Özellikle yaşlılarından öğreneceğimiz çok şey var. Buraya geldik. Bugün burada kamp yapacağız. Munzur Çayının yanında kamp yapmayı düşünüyoruz. Dağcılık yapacağız. Çok mutluyum. Herkesin burayı görmesini isterim.”  şeklinde duygularını paylaştı.

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 5132
 Dün : 16130
 Toplam : 30707070
 Ip No : 35.175.200.4