Kadın & Sağlık 8.3.2018 12:09:15 959 defa okundu

KARMAŞA

Güne uyandığınızda ülke haberlerini dinliyorsunuz, peki kendinizi hiç dinliyor musunuz? Hülya DÜLGE Yazdı...

 

Güne uyandığınızda ülke haberlerini dinliyorsunuz, peki kendinizi hiç dinliyor musunuz? Hayır seslerini duyar gibiyim. Elbette ki ülkemizden bi haber yaşamamalıyız. Yaşamayız da siz istemeseniz de bir şekilde ulaşıyor ya televizyon ya akıllı telefonlar aracılığıyla olaylar size. Yani ülkeden her halükarda haberdar oluyorsunuz. Kendinizden haberdar mısınız? Asıl önemli olan içinizde, bilinçaltınızda neler var onu bilip bilmediğiniz.

Kendimden bir örnekle açıklamaya çalışayım. Şu an resim kursuna gidiyorum, resim yaparken çok sabırlı davranamadığımı, bir an önce bitirmek için uğraştığımı fark ettim.

Nedeni ise; çocukken anne ve babadan azar işitmemek için aceleyle iş yapmış olmam. Hayatım hep bir şeylere yetişmekle geçmiş. Şimdi ise her şeye geç kaldığımı anlıyorum. Bu gerçek ancak bana yine de acı veriyor. Şimdi ise eşim problem çıkarmasın diye acele ediyorum. Sevdiğim bir işle uğraşıyorum ama tedirgin oluyorum.

Onca çabama rağmen yine de problem oluyor ve ne yazık ki; sizi sizden başkası anlamıyor. Ve siz hiç yaraları kanadığı halde, acısından, öfkesinden gülen birini gördünüz mü? İçimizi acıtan yaralara, öfkeye aldırmadan, gülebiliyoruz. İyiye de, kötüye de şükrediyoruz. Ne garip bir durum bu.

Bazen mutluymuş gibi davranıyoruz. Bazen de tam tersi. Bazen isyan bayraklarını göklere çekiyoruz. İsyanımızı gören birileri olmayınca, ister istemez göklere çektiğimiz o bayrağı indiriyoruz. Sıkıldığımız, bunaldığımız vakitler de ise varlığıyla bizlere huzur veren insanlara koşuyoruz. Dünyada öyle olaylar oluyor ki, zaman zaman karamsarlık sarıyor yüreğimizi.

Huzur vereni bulmak imkansız gibi görünse de, hayatın içinden size huzur veren birileri çıkıyor.  Huzuru veren aynı zamanda güvende veriyor. Güvende olduğunuzu hissetmekse tarif edilemez bir duygudur.

Güven duymak, huzurla eş anlamlıdır. Kendinizi kapana kısılmış hissettiğiniz anlar, aylar, yıllar ve kime gideceğinizi bilemediğiniz zamanlar var ya, işte o vakit varlığı size iyi gelen insanlara sığınırsınız.

Çünkü onlar büyük bir sabırla sizi dinler, yorum yapmaz, dertlerinize derman, sorunlarınıza çözüm bulmaya çalışırlar.

Ve sizi siz olduğunuz için severler.

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 4096
 Dün : 10003
 Toplam : 25602264
 Ip No : 54.80.96.153