Manşet 26.6.2020 12:41:06 33844 defa okundu

İşte Engin Eroğlu'nun otopsi raporu

Engin Eroğlu’nun otopsi raporuna Tunceli EMEK ulaştı. Raporun ayrıntıları haberimizde...

Engin Eroğlu’nun otopsi raporu şöyle

Ovacık’ta hareket halindeki yolcu otobüsünün açılan bagaj kapağının çarpması sonucu Munzur Nehri'ne düşerek hayatını kaybettiği değerlendirilen Engin Eroğlu’nun otopsi raporuna Tunceli EMEK ulaştı. Raporda, mevcut deliller ışığında Eroğlu’nun ölüm sebebinin belirlenemediği belirtildi.

 

DAVA ERTELENDİ

Tunceli EMEK – Geçtiğimiz yıl, Ovacık’ta hareket halindeki yolcu otobüsünün açılan bagaj kapağının çarpması sonucu Munzur Nehri'ne düşerek hayatını kaybettiği iddia edilen Engin Eroğlu’nun ölümüne ilişkin ilk duruşma yapıldı. Otobüs şoförleri Erdal S. ve Mesut İ. SEGBİS ile gerçekleştirilen bağlantıyla mahkeme heyeti karşısında savunma yaptı. Dava, 17 Temmuz tarihinde olay yerinde keşif yapılmasına karar verilerek ileri bir tarihe ertelendi.

 

OTOPSİ RAPORUNDAKİ DETAY

Davanın ardından Tunceli EMEK Gazetesi önemli bir ayrıntıya daha ulaştı. Engin Eroğlu’nun ölümüne ilişkin Adli Tıp Kurumu tarafından hazırlanan raporda şu ifadeler yer aldı; "İleri derecede çürüme nedeniyle yumuşak dokularda ayrıntılı travmatik değişim analizi yapılamadığı, iç organlarında ayrıntılı makroskopik değerlendirme yapılamadığı, iç organlarının patolojik incelemelerinin yapılamadığı, ayrıntılı toksikolojik analizlerinin yapılamadığı dikkate alındığında; Mevcut verilerle kişinin ölüm sebebi ve mekanizmasının bilinemediği oy birliği ile mütalaa olunur.”

 

KAN LEKESİ BULUNAMADI

Öte yandan, otobüsün bagaj kapağından koptuğu iddia edilen bazı parçalar da İstanbul Polis Kriminal Laboratuvarı Müdürlüğünde incelendi. Söz konusu 2 adet piston ve 1 adet kaporta parçasında herhangi bir kan lekesine rastlanmadı. Raporda şu ifadeler kullanıldı; “Beyaz renkli otobüs bagaj kapağı, 2 adet piston ve 1 adet kaporta parçası üzerinde herhangi bir kan, kıl, doku örneğine rastlanılmamıştır.”

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 4253
 Dün : 16156
 Toplam : 44233483
 Ip No : 44.192.51.24