Spor 9.3.2018 23:30:00 815 defa okundu

“İstanbul büyük fakat hayallerimiz kadar değil”

Hentbolcu kız ve erkek takımlarımız yarı finale kaldı

Malatya’da yapılan ve 4 gün süren “Okul sporları küçükler grup birinciliği” müsabakalarından, Tunceli’den katılan kız ve erkek takımlarımız yarı finale kalarak döndü. Farklı illerden 12 erkek, 10 kız takımının katıldığı müsabakada, Pertek Cumhuriyet Ortaokulu erkeklerde ilimizi temsil ederken, Hürriyet Ortaokulu ise kız takımı olarak Tunceli’yi yarı finale taşıdı. Türkiye yarı finalleri, 24-27 Mart tarihleri arasında Erzurum’da yapılacak.

 

Hentbolcu kız ve erkek takımlarımız yarı finale kaldı

Tunceli EMEK-Tunceli Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde Ali Ekrem Canpolat ve Serhat Yıldız’ın antrenörlüğünde çalışan hentbol kız ve erkek takımlarımız, Malatya’daki “Okul sporları küçükler grup birinciliği” müsabakalarında adeta rakiplerine göz açtırmadı.

Erkek Takımımız; Trabzon, Hatay, Adana, Erzincan, Malatya, Batman, Adıyaman, Elazığ, Kahramanmaraş, Sivas, Kayseri, Gaziantep grubunda bulunurken,

 Kız Takımımız ise; İstanbul, Sivas, Kayseri, Erzincan, Elazığ, Gaziantep, Adıyaman, Trabzon ile bölge yarışmalarına katıldı.

Çekilen kura sonucunda kız takımımız İstanbul Milli Eğitim Vakfı Üsküdar Ortaokulu ve Sivas Danişment Ortaokulu ile eşleşti. Erkek takımımız da; Trabzon, Malatya, Hatay ile eşleşti. Yapılan müsabakalar sonucu; kızlarımız İstanbul Milli Eğitim Vakfı Üsküdar Ortaokulunu 10-1, Sivas Danişment Ortaokulunu ise 12-9 yenerek Türkiye Yarı Finallerine katılma hakkı kazandı. Erkek takımımız Trabzon’u 10-8, Hatay’ı 12-6, Malatya’yı da 21-10 gibi farklı bir skorla yendi.

Kız ve erkek takımlarımız gruplarında birinci olurken, 24-27 Mart tarihlerinde Erzurum’da yapılacak yarı finallere katılmaya da hak kazandılar.

Bu başarıyı Tunceli EMEK Gazetesi’ne değerlendiren Hentbol Antrenörleri Ali Ekrem Canpolat ve Serhat Yıldız, bu başarıdan ötürü çok mutlu olduklarını aktardı.

Ali Ekrem Canpolat, öğretmenlerden kendilerine kolaylık tanımalarını ve yardımcı olmalarını istedi ve açıklamalarını şöyle sürdürdü; “2010 yılından beri Tunceli Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde hentbol antrenörü olarak görev yapıyoruz. 2010 yılından bu yana hentbol branşını yaygınlaştırıp Türkiye genelinde söz sahibi bir konuma getirmek için arkadaşım Serhat Yıldız ile birlikte il ve ilçe kapsamında birçok çalışmalar yaptık.

Bu çalışmalar neticesinde, okul sporlarında Tunceli Spor Lisesinde Genç Bayanlar olarak ilimize ilk defa grup şampiyonluğu getirdik. Çalışmalarımız devam etti. Kulüp maçlarında Türkiye finallerini gören ilk branş olarak da biz vardık. Çalışmalarımızın devamı neticesinde yaklaşık son üç yıldır kulüpleşip daha güçlü bir hale gelmek ve lige girme çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

Şu an ligde olan kulübümüzün adı Pertek Belediye. Merkez ve ilçe kapsamında bir kulüp kurduk. Hocamız Pertek’te ben merkezde çalışmalarımıza devam ettik. Elimizdeki malzemeyi harmanlayıp en güçlü hale getirdik. Başarılı da olduk. Bir sloganımız vardı bu müsabakada çocuklarımızla birlikte geliştirdiğimiz; ‘İstanbul büyük fakat hayallerimiz kadar değil.’ diye. Bizler futbol branşının yanında hentbolun da önemsenmesini  ve öğretmenlerimizin seçmeler sırasında bize yardımcı olmalarını istiyoruz. Tüm sporcularımızı da bu başarılarından ötürü kutluyoruz."

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 3697
 Dün : 21762
 Toplam : 25984396
 Ip No : 54.196.26.1