Güncel 25.6.2019 20:50:30 1305 defa okundu

İnkılap ve Atatürkçülük’te birinci

Diğerlerinde ikinci ve dördüncü olduk

Liselere Geçiş Sistemi sınav sonuçları açıklandı. MEB’in yayınladığı LGS 2019 sonuçları başarı sıralamasında Tunceli, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük derslerinde birinci olurken, Türkçe’de dördüncü, Matematik’te üçüncü, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersinde beşinci, Yabancı Dil dersinde ikinci oldu. Muğla ise Türkçe, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ile Yabancı Dil derslerinde birinci olarak açıklandı.  MEB’den açıklanan başarı ortalamasına göre, Muğla’nın birinci Tunceli’nin ikinci olduğu başarı sıralamasını değerlendiren İl Milli Eğitim Müdürü Gürsel Ekmekci, eğitimin bir takım işi olduğunu söyledi ve ‘müdürden temizlik personeline kadar herkesin bu başarıda katkısı vardır’ ifadelerini kullandı. Bu arada, Tuncelili genç işverenlerimizden Hakan Özer ise sosyal medya hesabından bu başarıyı kutladı ve Vali Tuncay Sonel’in belirleyeceği 10 öğretmeni tatile göndereceğini, ilk üçe giren öğrencilere ise bilgisayar hediye edeceğini duyurdu.

 

Ekmekci; “Başarı ekip işidir”

Biten eğitim- öğretim yılı ve Tunceli’nin Liselere Geçiş Sistemi (LGS) sınavında aldığı başarıyı değerlendirmek için İl Milli Eğitim Müdürü Gürsel Ekmekci ile konuştuk. Ekmekci, Tunceli'nin LGS sınavında aldığı 43,35 ortalamasına dikkat çekti.

 

Ekmekci Tunceli EMEK Gazetesine yaptığı açıklamada, Tunceli'nin LGS'de Fen Bilimleri ile İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük derslerinde birinci, Matematik ve İngilizce derslerinde ikinci, Türkçe dersinde ise dördüncü olarak Türkiye geneli net ortalamasında ilk sıralardaki yerini koruduğunu söyledi.

 

Müdür Ekmekci;

"Bakanlığımızın düzenlediği yaz etkinlikleri üzerine bir tablo yayınlandı. Orada veli ve çocukların yapabileceği çok güzel etkinlikler var. Sayın Valimizin desteği ile birlikte öğretmenlerimize ve çocuklarımıza doğada tamamen eriyebilen kalemler hediye ettik. Yazın tabi ki çocuklarımızın dinlenmesi için ayrılan bir süre. Onlara tatil yapma fırsatı vermemiz gerekiyor.  Tunceli, Milli Eğitim Bakanlığımız Ölçme ve Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünce açıklanan LGS sınavı sonuçlarına göre 43,35 toplam net ortalaması ile Türkiye ikincisi olmuştur. Bu başarı elbette gurur verici. Öğrencilerle gurur duyuyorum. İl Milli Eğitim Müdürü olarak ekip arkadaşlarımla amacımız bu başarıyı her geçen yıl daha da ileriye taşımaktır. Biz eğitimciler bu amaca doğru giderken, en büyük desteği hiç kuşkusuz velilerimizden almaktayız. Okur yazar oranının en yüksek olduğu bir ilde eğitim konusunda bilinçli ailelerin olması, biz eğitimcilerin işini kolaylaştırmaktadır. Çocuklarının eğitim hayatının en iyi şekilde geçmesi için maddi manevi tüm ihtiyaçlarını karşılamayı kendilerine büyük sorumluluk kabul etmiş tüm velilerime teşekkür ediyorum. Çocuklarımızın başarılı olmaları için öğretmen arkadaşlarımın büyük titizlikle çalıştıklarını görmekten son derece memnunum. Her bir öğretmen arkadaşıma gönülden teşekkür ediyorum. Eğitimdeki başarı ekip başarısıdır. Okul yöneticilerine, memurlara ve okul temizlik görevlilerine Tunceli eğitimine sundukları katkıdan dolayı teşekkür ediyor, LGS başarısından dolayı Tunceli eğitim ailemizi tebrik ediyorum."

 

 

İlk üçe bilgisayar

Genç İşverenlerimizden Hakan Özer ise Tunceli’deki bu başarıyı kutladı ve Vali Tuncay Sonel’in belirleyeceği 10 öğretmeni tatile göndereceğini, ilimizde ilk üçe giren öğrencilere de bilgisayar hediye edeceğini duyurdu.

 

LGS'de 565 öğrenci tam puan aldı

LGS kapsamında 1 Haziran'da yapılan merkezi sınavda 565 öğrenci, tüm soruları doğru yanıtlayarak tam puan aldı. Bu öğrencilerin 66 farklı ilde bulunduğu belirlendi.

 

Merkezi Sınav Değerlendirme Raporunda yer alan bilgilere göre, bu yıl merkezi sınava 1 milyon 29 bin 555 öğrenci katıldı. 565 öğrenci, merkezi sınavın her iki oturumundaki tüm sorulara doğru cevap vererek tam puan aldı. Bu öğrencilerin 66 farklı ilde bulunduğu belirlendi.

 

Ortalaması 298,87 ve standart sapması 78,73 olarak hesaplanan dağılımda, öğrencilerin yüzde 12,87'si 400-500 aralığında puan aldı.

 

Merkezi sınav puanı dağılımında, öğrencilerin yüzde 46,47 200-300 puan aldığı öğrenildi.

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 15590
 Dün : 40026
 Toplam : 37815691
 Ip No : 3.237.43.68