İlçe Haberleri 26.1.2020 15:59:49 2455 defa okundu

İmamoğlu çifti Tunceli’deydi

Ekrem İmamoğlu “Dileğimiz, Gülistan’ın biran önce bulunması”

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve eşi Dilek İmamoğlu, deprem felaketini yaşayan Elazığ ve Malatya’yı ziyaretinin ardından Tunceli’ye geldi. Burada Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu'yla görüşen İmamoğlu ve eşi, daha sonra 22 gündür haber alınamayan 21 yaşındaki üniversite öğrencisi Gülistan Doku'nun ailesini ziyaret etti. Maçoğlu ile yaptığı görüşme esnasında konuşan Ekrem İmamoğlu, “İstanbul, bütün Türkiye'ye el uzatmak mecburiyetinde olan bir şehirdir. Doğusu-Batısı, Kuzeyi-Güneyi fark etmez. Biz, bir lütuf değil, tam aksine sorumluluğumuzu yerine getirme çabası içerisindeyiz. İnşallah güzel iş birliklerimiz olur. Munzur’u ve Tunceli’nin güzelliklerini görmeye elbette yine geleceğiz." dedi. Gülistan Doku için de açıklama yapan İmamoğlu, “Dileğimiz; Gülistan’ın bir an önce bulunması” ifadelerini kullandı.

 

“SORUMLULUĞUMUZU YERİNE GETİRME ÇABASI İÇERİSİNDEYİZ”

Cumhuriyet Halk Partili İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve eşi Dilek İmamoğlu Tunceli’deydi. Yaşanan deprem felaketinin ardından Elazığ ve Malatya’ya giden İmamoğlu çifti, ardından ilimize gelerek beraberindeki CHP Tunceli Milletvekili Polat Şaroğlu, Pertek Belediye Başkanı Ruhan Alan, Ovacık Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Hozat Belediye Başkanı Seyfi Geyik ve partinin İl Başkanı Mesut Coşkun ile Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu ve 22 gündür aranan Gülistan Doku’nun ailesini ziyaret etti. Belediye ziyareti esnasında konuşan Ekrem İmamoğlu, “Bölgeye böyle bir sebeple gelmek istemezdik. Bir deprem sebebiyle buradayız ve kayıplarımız var. Hepimizin başı sağ olsun. Depremle yaşayan bir ülkeyiz.  Açıkçası bu konuda da başarılı değiliz. Depreme karşı tedbir alabilen bir ülke olamadık. Belediyelerin, yönetimlerin, hükümetlerinde suçu var. İnşallah bundan sonra daha hızlıca tedbir alabilen ve önceliği bu olan bir ülke olmayı başarırız. Bu vesileyle geldik. Sizi de ziyaret ederek dayanışmada bulunmak istedik. İstanbul, bütün Türkiye'ye el uzatmak mecburiyetinde olan bir şehirdir. Doğusu-Batısı, Kuzeyi-Güneyi fark etmez. Her yörede bir izi olmalı. O sorumlulukla da belediye hizmetlerini yapıyoruz. Biz, bir lütuf değil, tam aksine sorumluluğumuzu yerine getirme çabası içerisindeyiz. İnşallah güzel işbirliklerimiz olur. Bu bir mecburiyet ziyaretidir. Munzur’u ve Tunceli’nin güzelliklerini görmeye elbette yine geleceğiz.” dedi. 

 

Ardından 21 yaşındaki Gülistan Doku’yu arama faaliyetlerinin sürdüğü Uzunçayır Baraj Gölü Dinar Köprüsü mevkiine gelen İmamoğlu çifti ve beraberindekiler, Doku Ailesiyle görüştü. İmamoğlu, “Sualtı arama-kurtarma ekiplerimiz bir süredir kayıp olan Munzur Üniversitesi öğrencisi Gülistan Doku’nun Uzunçayır Barajı’ndaki arama çalışmasına katılmıştı. Bugün biz de buradayız. Dileğimiz; Gülistan’ın bir an önce bulunması.” ifadelerini kullandı.

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 2937
 Dün : 23634
 Toplam : 34520583
 Ip No : 3.94.202.172