Kadın & Sağlık 18.3.2020 19:26:49 429 defa okundu

“İlk ölüm”

Bakan Koca açıkladı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca yaptığı açıklamayla, Türkiye’de korona virüsü nedeniyle ilk ölümün gerçekleştiğini söyledi. Bakan Koca yaptığı açıklamada, Türkiye'deki korona virüs vaka sayısının da 98'e yükseldiğini belirtti.

 

“KORONA VİRÜS NEDENİYLE TÜRKİYE’DE İLK ÖLÜM GERÇEKLEŞTİ”

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca bir açıklama yaparak, Türkiye’de ilk defa bir kişinin korona virüsü nedeniyle yaşamını yitirdiğini bildirdi. Bakan Koca, yaşamını yitiren vatandaşın virüsü Çin'den gelen bir çalışanından aldığını belirtti. Koca, Türkiye’deki ilk korona virüs ölümünün 89 yaşında bir erkek olduğunu söyledi.

 

“TOPLAM VAKA SAYISI 98”

Ayrıca Bakan Koca, yeni korona virüs vakaları hakkında da açıklama yaptı. Koca yaptığı açıklamada, 47 olan korona virüs vakasına 51 vakanın daha eklendiğini bildirdi. Koca'nın bildirdiği sayıyla birlikte, Türkiye'deki toplam korona virüs vaka sayısı 98 oldu.

 

Koca açıklamasında şu ifadeleri kullandı;

"Aldığımız tedbirlerle 90 gün direndiğimizi ifade etmiştik. Çin’den sonra sorunun niteliğini kavrayan ilk ülkelerden biriyiz. İnsanlık bu tablonun içindeyken tüm dünya ile yoğun ilişkileri olan Türkiye’nin kendini yalıtması imkan dışıydı. Araştırmalar bugün bize çok şey öğretmiş durumda. Virüs solunum ile buluşuyor, kalabalık ortamlar en riskli ortamlar. Virüsün farklı yaş grubundaki etkisi önemli. Çocuklar kolay yakalanabiliyor ama ölüme rastlanmıyor, sonuç yaşın ilerlemesine bağlı olarak değişiyor. Bu hastalıkta ölüm oranı sanılanın altındadır. Hastalığın en ağır seyrettiği kişiler direnci düşük ve başka hastalığı olanlardır. Yaşlılar dikkatli olmalı. Bugün ilk kez bir hastamı kaybettim. Toplumu temsilen en yakın takip eden kişilerdenim. Kendisi 89 yaşında bir erkekti. Hepimiz bu ölümü metanetle karşılamalıyız. Salgına dönüşmesi ülkemizde ihtimal dahilinde olan bu hastalığa set çekmenin yolu tedbir almaktır. Umre ve Avrupa’dan gelenler için tedbir alındı. İzole edilen vakalar bulunmakta. 51 pozitif sonuç toplam 98 olmuştur."

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 1239
 Dün : 15222
 Toplam : 36666988
 Ip No : 18.207.254.88