Manşet 22.2.2021 09:33:54 772 defa okundu

İlimizde Yeni Nüfus Müdürlüğü Konsepti

Tunceli İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürü Mehmet Selim Kaya ile konuştuk. İşte kuruma ve işleyişine dair yaptığı açıklamalar: VİDEOLU HABER

TÜM HABER VİDEOLARINI BURAYI TIKLAYARAK İZLEYEBİLİRSİNİZ

 

Türkiye genelinde nüfus müdürlüklerinde yeni bir konsepte geçildi. Teknoloji desteği ile birlikte hizmet süreleri kısaldı, yoğunluk azaldı. Tunceli İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğü de bu çerçevede yeniden tasarlandı.

Türkiye genelinde günde 200 bin kişi, nüfus müdürlüklerinden hizmet alıyor. Halka daha hızlı ve kaliteli hizmet sunmak için müdürlükler yeni bir çehreye kavuşuyor.

Nüfus müdürlüklerinin iş yoğunluğunu azaltmak, konfor ve vatandaş memnuniyetini artırmak amacıyla uygulamaya konulan yeni nüfus müdürlükleri konseptinin sayısı her geçen gün artıyor.

Tunceli İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğü de güçlü alt yapı ile yeniden tasarlandı

Konuya ilişkin gazetemize konuşan Tunceli İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürü Mehmet Selim Kaya, "İlimiz genelinde günlük yaklaşık 1.000 vatandaşımız nüfus müdürlüklerinden hizmet almaktadır. Sahip oldukları iş yükü nedeniyle yenilenme ve iyileştirme çalışmalarının yapılması gereken fiziki ve alt yapı yeterliliği olan Tunceli Merkez İlçe, Mazgirt, Hozat, Nazımiye ve Pülümür İlçe Nüfus müdürlüklerimizin hizmet kalitesi ve vatandaş memnuniyetini arttırmak amacıyla nüfus müdürlüklerimizde yenileme çalışmaları yapılmıştır" dedi.

Kaya, çalışmalara ilişkin konuşmasında şu bilgileri verdi:

"Bu çalışmalar kapsamında vatandaşlarımıza daha kaliteli ve hızlı hizmet sunmak üzere ‘Yeni Nüfus Müdürlüğü Konsepti’ oluşturulmuştur.

Konsept Nüfus Müdürlüğü uygulaması ile; Çağdaş, konforlu, kurumsal kimliğin ön planda tutulduğu yeni çalışma alanları tasarlanmıştır.

Konsept Nüfus Müdürlüğü tasarlanırken;

Vatandaşlarımızın doğru ve yönlendirici bilgiye ulaşabilecekleri bir danışma alanı, çalışma alanının içerisinde konumlandırılan bekleme alanları, bölmeler ile birbirinden ayrılmış, ergonomik ve estetik başvuru masaları kullanılmıştır.”

Müdür Kaya; nüfus Müdürlükleri bünyesinde toplanan pasaport, yeni kimlik kartları ve sürücü belgelerinde randevu sistemine geçilmesine rağmen, Tunceli’de vatandaşlara randevusuz da hizmet verildiğini aktardı. Mehmet Selim Kaya, hizmet almak üzere gelemeyecek durumda olanların adreslerinde başvurularının alındığını da söyledi.

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 1309
 Dün : 16663
 Toplam : 41754605
 Ip No : 3.215.180.226