Siyaset 12.9.2018 13:02:35 3246 defa okundu

İkinci Üniversite Okumak İsteyenlerin Dikkatine…!

Anadolu Üniversitesi'nin (AÜ), üniversitelerin herhangi bir bölümünden mezun olan ya da üniversitede okumaya devam edenler için açtığı ikinci üniversite fırsatının kayıtları 11 Eylül'de başladı.

Sınavsız İkinci Üniversite

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi’nden yapılan açıklamada, bir örgün programda kayıtlı olan veya herhangi bir önlisans ya da lisans programından mezun olanların sınavsız ikinci üniversite kapsamında istedikleri bir programa kayıt yaptırabildiği belirtildi. Çok isteyerek kayıt yaptırdığı örgün bir programda okuyan, aslında bir mesleği olan ama çalıştığı alanı değiştirmek isteyen, hobisi ya da ilgi duyduğu alan doğrultusunda akademik bilgi edinmek isteyenlerin ikinci üniversite kapsamında Anadolu Üniversitesi Açıköğretim sistemine yöneldiği ifade edildi. Milletvekili, avukat, mühendis, doktor, öğretmen, asker, akademisyen, ev hanımı, üniversite öğrencisi, emekli gibi çok farklı meslek alanında çalışan bir çok kişinin Açıköğretim Fakültelerinde okudukları belirtildi.

 

Yetkililerden edinilen bilgiye göre, ikinci üniversite kapsamında en çok tercih edilen programların; adalet, sosyal hizmetler, sosyoloji, sağlık yönetimi, tıbbi dokümantasyon ve sekreterlik, acil durum ve afet yönetimi, web tasarımı ve kodlama, ilahiyat, laborant ve veteriner sağlık ile işletme olduğu açıklandı.

 

21 Eylül'de Sona Erecek

Herhangi bir yükseköğretim kurumunun lisans programından mezun olan veya okuyan öğrenciler, açık öğretim sistemindeki ön lisans/lisans programlarından birine, herhangi bir yükseköğretim kurumunun ön lisans programından mezun olan veya okuyan öğrenciler ise açıköğretim sistemindeki önlisans programlarından birine kayıt yaptırabiliyor. Kayıtlar 11 Eylül'de başlayacak, 21 Eylül'de sona erecek.

 

Harçlarda İndirim…

2018-2019 öğretim yılından itibaren basılı kitaplarını dijitale taşıyan Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sistemi, maliyet düşüşüyle birlikte öğrenci harçlarında ciddi bir indirime gitti.  Açıköğretim Sistemine kayıtlı öğrencilere sunulan Anadolum e-Kampüs, öğrenciye dilediği zaman öğrenme fırsatı sunmasının yanı sıra, eş zamanlı olarak öğrenme ortamı kolaylığı da sağlıyor. Öğrenci, cep telefonu, tablet ya da bilgisayarı ile bireysel çalışma alanına ulaşabiliyor. Öğrenen Analitiklerinin Takibi, Öğrenme Yönetim Sistemi (ÖYS), Canlı Ders Platformu, Mobil uygulama bileşenlerinden oluşan Anadolum e-Kampüs Sistemi, 2 bin 500’ün üzerinde öğretim üyesinin katkılarıyla hazırlanıyor. Anadolum e-Kampüs, görsel, sesli, PDF ve etkileşimli olmak üzere toplam 16 farklı malzeme türüyle öğrencilerin öğrenme süreçlerine katkıda bulunuyor.

 

Tunceli’deki Adres

Tunceli’de Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesine yönelik işlemler Ticaret ve Sanayi Odasının hemen yanında bulunan bürodan yapılabiliyor. Açıköğretim’in Tunceli Bürosunun tam adresi ise şöyle;

Moğultay Mahallesi, Cumhuriyet Caddesi, İpek Apt. Zemin Kat No: 2 Merkez/TUNCELİ

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 8227
 Dün : 13284
 Toplam : 30047060
 Ip No : 54.196.116.3