Güncel 16.9.2020 14:50:00 1325 defa okundu

İki Şahin de görevine başladı

Yeni Vali Yardımcısı görevine başladı. Makamı devralan Osman Şahin henüz 28 yaşında.

Geçtiğimiz hafta görevden alınan Akın Zor’un yerine Tunceli’ye Vali Yardımcısı olarak atanan Osman Şahin görevine başladı. Yeni vali yardımcısı henüz 28 yaşında. Mazgirt Kaymakamı Menderes Topçuoğlu’nun yerine atanan Muhammed Şahin de görevine başladı. İlk etapta kardeşler mi sorusunu akıllara getiren yeni yöneticilerin biri Burdur, diğeri ise Sinop doğumlu.

 

Yeni Vali Yardımcısı Görevine Başladı

Geçtiğimiz günlerde Türkiye genelinde Tunceli Vali Yardımcısı Akın Zor ve Mazgirt Kaymakamı Menderes Topçuoğlu’nun da aralarında bulunduğu 50 kişi görevden alındı. Görevden alınanların yerine yeni atamalar yapıldı.

Tunceli Vali Yardımcılığına Niğde’nin Ulukışla Kaymakamı Osman Şahin, Mazgirt Kaymakamlığına ise Isparta’nın Aksu Kaymakamı Muhammed Şahin atandı.

Her iki Şahin de Tunceli’deki koltuklarına oturdu. Vali Yardımcısı olarak atanan Osman Şahin, 1992 Burdur doğumlu. Henüz 28 yaşındayken vali yardımcılığına atanan Osman Şahin, pazartesi günü itibariyle Tunceli’deki görevine de başladı.

 

OSMAN ŞAHİN KİMDİR?

Ulukışla Kaymakamlığı’nın web sayfasındaki bilgiye göre;

1992 yılında Burdur’da doğdu. İlköğrenimin Burdur’da, ortaöğrenimini ise Isparta’da tamamladı. 2015 yılında Antalya Akdeniz Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu.
2016 yılında yapılan Kaymakam Adaylığı sınavını kazanarak, 2017 yılında Burdur Kaymakam Adayı olarak mülki idare amirliği mesleğine başladı. Burdur ilinde il merkez stajını, Konya ilinin Ereğli ilçesi ve Yalova ilinin Armutlu ilçelerinde Kaymakam Refikliği stajını tamamlamasının ardından Çorum ilinin Laçin ilçesinde 8 ay süreyle Kaymakam Vekili olarak görev yaptı. İçişleri Bakanlığı Mülkiye Teftiş Kurulu Başkanlığında Mülkiye teftiş stajını tamamlamasının ardından yurtdışı dil eğitimi için İngiltere’nin Leicester kentinde bulundu. University of Leicester da 8 ay süreli dil eğitimi aldı. Bu süre zarfında dil eğitiminin yanı sıra İngiliz eğitim sistemi üzerine bir takım araştırma faaliyetlerinde bulundu.2019 yılının Ekim ayında 105. dönem Kaymakamlık kursunu başarıyla tamamlamasının ardından 28 Ekim 2019 itibariyle Niğde ili Ulukışla ilçesi kaymakamlığına atandı. Osman Şahin iyi derecede İngilizce bilmektedir.”

 

Mazgirt Kaymakamı Muhammed Şahin Kimdir?

Aksu Kaymakamlığı web sayfasındaki bilgiye göre;

Muhammed Şahin, 1981 yılında Sinop’ta doğdu. 2003 yılında Selçuk Üniversitesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu. 2014 yılında Sakarya Üniversitesi Yerel Yönetimler ve Şehircilik alanında “Anayasa Mahkemesi’ne Bireysel Başvuru Yolu” konulu çalışmasını yaparak 1. Yüksek Lisansını tamamlamış olup, 2015-2016 yılları arası İngiltere’de ülkeler arası iş birliği kapsamında Liverpool Üniversitesi'nde İngilizce dil eğitimi aldı.

2017-2019 yılları arasında Çin Ulusal Polis Akademisi'nde; Türkiye ve Çin arasında İş Birliği ve Güvenlik alanlarında çalışma yaparak “Kuşak Yol Projesi” ve “21.Yüzyıl Deniz Kuşağı Projesi" konularında ekonomi, güvenlik ve terörle mücadele kapsamında 2. Yüksek Lisansını tamamlamıştır. 2004 yılından itibaren sırasıyla; Enerji Bakanlığı, Bankacılık sektörü, Maliye Bakanlığı'nda görev alan Kaymakamımız, 2013 yılından günümüze kadar İçişleri Bakanlığı'nda;


Edirne Valiliği'nde Kaymakam Adaylığı, Edirne-Uzunköprü İlçesi ve Tekirdağ- Hayrabolu İlçesi'nde Kaymakam Refikliği, Eskişehir-Seyitgazi ve Han İlçeleri'nde Mülkiye Müfettişi Teftiş Refakati, Balıkesir-Erdek İlçesi'nde Vekil Kaymakamlık, Trabzon-Hayrat ve Kastamonu-Doğanyurt İlçelerinde asaleten kaymakam olarak görev yaptı.
Muhammed Şahin, evli ve bir çocuk babası olup iyi derecede İngilizce, temel düzeyde Çince bilmektedir.

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 1453
 Dün : 19110
 Toplam : 39334645
 Ip No : 3.237.94.109