Manşet 14.2.2020 08:32:33 946 defa okundu

İYİ Parti’de istifa

İYİ Parti Antalya Milletvekili Tuba Vural Çokal, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla partisinden istifa ettiğini duyurdu.

Çokal açıklamasında, "Türk milliyetçiliğini daha etkin kılmak ve Türklerin iktidar yürüyüşüne Meral Akşener'in önderliğinde ulaşmak adına çıktığımız bu yol, beklentileri karşılayamamıştır. Bağban olarak çekiliyor, dağdan gelenlerin önünü açıyoruz." ifadelerini kullandı.

 

“İYİ PARTİ ÜYELİĞİMDEN İSTİFA EDİYORUM”

İYİ Parti Antalya Milletvekili Tuba Vural Çokal partisinden istifa ettiğini duyurdu. İstifasını sosyal medya hesabı üzerinden duyuran Çokal, Antalya'da kongre sürecine gidilirken, iki ilçe başkanın görevden alınmasını hatırlattı ve partinin kongre sürecinde adil, eşit bir ortamı sağlayamadığını söyledi.

Çokal, yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı; "İYİ Parti STK'larla İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı, GİK üyeliği görevlerimden, Kurucu İlçe Başkanı olarak göreve başladığım İYİ Parti üyeliğimden istifa ediyorum. Bir siyasi parti için, millete güven vermenin ve iktidar hedefine doğru ilerlemenin öncelikli yolu, dile getirdiği genel ilkelerin uygulamadaki uygunluğunun görünürlüğüdür.

 

"İYİ BİR GELECEK OLACAĞINA İNANDIĞIM İÇİN YOLA ÇIKMIŞTIM"

Ben İYİ Parti'de bu görünürlüğün sağlanacağına, Türkiye'de yitip giden değerlerin bu parti ile aşılacağına ve ülkemiz için daha iyi bir gelecek olacağına inanarak bu yola çıkmıştım. Ancak, bu süreçte gördüm ki, kişisel hesaplar ve egolar bu ilkelerin önünde bir engel olarak duruyor ve en yetkili makamlar dahi bu ilkelerin önündeki engelleri yönetemiyor. İYİ Parti'nin bütün gönüllülerinin, emek verenlerinin değerli olduğuna inandım. Eğer emekler kişisel hırs ve egolara ezdirilir, değersizleştirilmeye çalışılırsa ve bu durum siyasi bir partide alışkanlık haline geldiyse ne yazık ki ülkeye ümit olamaz. Yol arkadaşlarım ve şahsım da uzun zamandır değersizleştirmeye ve tacizlere maruz kalmaktadır.

 

"BU GÖREVİ SÜRDÜRMEM SİYASİ RÜŞVET GÖRÜNTÜSÜ VERİYOR"

Antalya'da kongre sürecine gidilirken, Antalya'nın iki büyük ilçe başkanının görevden alınması da bu durumun bir sonucu olduğu gibi, demokrasi vurgusu yapan bir partinin kendi kongre sürecinde adil ve eşit bir ortamı sağlayamadığının da bir göstergesidir. Hal böyleyken, yol arkadaşlarımın, dava arkadaşlarımın birçoğu görevden alınırken, değersizleştirilirken, benim bu görevi sürdürmem siyasi rüşvet görüntüsü vermektedir. Antalya il başkanlığı en çalışkan ilçelerden ikisine yönelik uzun süreli bir itibarsızlaştırma ve tezvirat kampanyası yürütürken, şahsımızı da hedef almıştır. Ekip arkadaşlarımız her türlü iftira karşısında sessizce ya istifa etmiş ya da hakaretleri görmezden gelmiştir. Ancak, buna rağmen daimi surette hedef alınmışlardır.

 

"ÇIKTIĞIMIZ YOL BEKLENTİLERİ KARŞILAYAMADI"

Türk milliyetçiliğini daha etkin kılmak ve Türklerin iktidar yürüyüşüne Meral Akşener'in önderliğinde ulaşmak adına çıktığımız bu yol beklentileri karşılayamadı. En önemlisi şahsımı Antalya seçmeni seçti. Antalya dışından zorlama bir siyasetin Antalya'ya dayatıldığı bu siyasal durumun adı üzüm yemek değil bağcı dövmektir. Bağban olarak çekiliyor, dağdan gelenlerin önünü açıyoruz."

 

MECLİSTEKİ SANDALYE SAYISI DEĞİŞTİ

Bu istifayla meclisteki sandalye sayısı değişti. Toplamda 589 sandalyenin bulunduğu Meclis'te, İYİ Parti'nin 39 vekili bulunuyordu. Tuba Varol Çokal'ın istifasının ardından, İYİ Parti'nin vekil sayısı 38'e düştü.

 

Meclis'teki güncel sandalye dağılımı şu şekilde gerçekleşti;

 

Adalet ve Kalkınma Partisi: 290

 

Cumhuriyet Halk Partisi: 139

 

Halkların Demokratik Partisi: 61

 

Milliyetçi Hareket Partisi: 49

 

İyi Parti: 38

 

Saadet Partisi: 2

 

Türkiye İşçi Partisi: 2

 

Demokratik Bölgeler Partisi: 1

 

Demokrat Parti: 1

 

Büyük Birlik Partisi: 1

 

Bağımsız Milletvekili: 4

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 5436
 Dün : 15798
 Toplam : 42913663
 Ip No : 18.206.238.77