Kadın & Sağlık 1.2.2018 10:20:00 1652 defa okundu

İKİNCİ ŞANS

Hülya Dülge’nin Kaleminden…

Bazen herkes ikinci bir şansı hak eder diye düşünür ve dile getiririz. Size ya da bize kendimizi kötü hissettiren, anımızı, yıllarımızı çalan, duygularımızı, emeğimizi sömüren hiç kimseye ikinci bir şans vermemek gerektiğini ise aynı duyguları yaşadığımızda anlarız. Anladığımızda ise her şey için geç kalmışızdır. Bütün bu olumsuzluklara rağmen “Umut” ederiz.

 

Umut güzel şeydir. Tıpkı sevgi gibi.

Karşınızdakine şans verdiğiniz zaman, kendi şansınızı kaybetmiş olduğunuzu o an fark etmezsiniz. Birine ya da birilerine şans verirken, kendinize şunu sorun “bu şansı hak ediyor mu?”, “sizi hak ediyor mu?”

 

Vereceğiniz kararın cevabı ise sorunun yanıtında gizli.

 

Şans verdikleriniz gün gelir kabusunuz oluverir. Ondan sonra her gün her gece dua edersiniz bu bir rüya olsun diye, bu duygularla savaşırsınız, gün olur savaşmaktan yorulursunuz. Onca çabanıza, emeğinize yanarsınız… Oysa ki bir şeyleri düzeltmektir amacınız.

 

Unuttuğumuz şey ise iyi niyetin herkeste olmadığıdır.

 

Niyet bozuk olursa, ne yaparsanız yapın değişim sağlayamazsınız. Yorgunluğunuza değecek bir şey yoktur ortada. Şans verdiğin kişi veya kişiler yaptığı hataları normalleştir ve kendilerini haklı görürler. Yaptıkları hataların farkına varmadıkları gibi, olayın dozunu artırarak devam ederler.

 

O sebeptendir ki, şans vermeyi düşündüğünüz kimse hakkında kuşkularınız varsa bunu yapmayın. Kuşkularınız olduğu halde şans verirseniz, sonrasında dilinizi keşkeler sarar. Hata yapan hatasını anlamadığı gibi, sizi de anlamayacak ve yargılayacaktır. Kendi eksiklerini görmeyecek, sizin eksik olduğunuzu söyleyecektir. Bu cesareti siz ona vermişsinizdir. Haklı iken haksız duruma düşmüşsünüzdür.

 

Herkes iyi niyeti ve ikinci şansı hak etmez. Her şeyden önce kendinize şans vermelisiniz,  karşınızdakine değil. Şans verdiğiniz eşiniz, çocuğunuz, akrabanız olabilir.

 

Kan bağı olsun veya olmasın nankör insan hiç bir şeyi doğru anlamaz, sizin güzel davranışlarınızı köreltir. Bu da sizi rahatsız eder.

 

Zaman içerisinde etrafınıza duvarlar örersiniz, kendinizi hapsettiğiniz duvarlar sizi yalnızlaştırır.

 

Birilerini kazanma uğuruna, kedinizi kaybettiğinizi anlamasına anlarsınız ama geçen zamanı geri getiremezsiniz.

 

Hayatta her şeyi telafi edemezsiniz.

 

Hiç kimse vazgeçilmez veya mükemmel değildir. Olamazda.

Bu nokta da egosu yüksek kişi veya kişilere ikinci bir şans verirken iki kere düşünün.

 

Aksi takdirde kaybetmek sizin kaderiniz olur.

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 6970
 Dün : 16833
 Toplam : 26423158
 Ip No : 54.163.22.209