Kadın & Sağlık 23.6.2020 20:45:00 1612 defa okundu

İKİNCİ DALGA

Tunceli son günlerde “hiç vaka olmayan il” olarak açıklanmışken, Maçoğlu’nun konuk sayısı ve gerçekleştirdiği ziyaretler, kentte kaygıya neden oldu.

Boğaz ağrısı şikâyetiyle hastaneye başvuran Tunceli Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu'nun korona virüs testi pozitif çıktı. Maçoğlu, Tunceli Devlet Hastanesinde tedavi altına alınırken, belediye yöneticileri de karantina altına alındı. Tunceli son günlerde “hiç vaka olmayan il” olarak açıklanmışken, Maçoğlu’nun konuk sayısı ve gerçekleştirdiği ziyaretler, kentte kaygıya neden oldu.

 

TEDAVİ ALTINA ALINDI

Tunceli EMEK - Tunceli'nin Türkiye Komünist Partili Belediye Başkanı Fatih Mehmet Maçoğlu'nun korona virüs testi pozitif çıktı. Boğaz ağrısı şikâyetiyle hastaneye başvuran Maçoğlu, devlet hastanesinde tedavi altına alındı. Başkan Maçoğlu, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Dün yaşadığım boğaz ağrısından sonra hastanedeki tetkiklerim ve yapılan test sonuçlarına göre Coronavirüs testi sonucum pozitif çıkmıştır.” ifadelerini kullandı.

 

BAŞHEKİMDEN DEĞERLENDİRME

Tunceli Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Çağdaş Özdemir, Maçoğlu'nun durumuna ilişkin “Tedavisi dün geceden itibaren başladı. Şuan genel durumu iyi. Biraz önce ben de kendisini ziyaret ettim. Boğaz ağrısı dışında biraz öksürüğü var. Buna bağlı olarak balgam nefes darlığı var ama çok sıkıntılı değil. Ancak hastamızın herhangi bir kronik rahatsızlığı bulunmuyor. Kendisi de eski bir sağlık çalışanı olduğu için yakından tanıyoruz” şeklinde konuştu.

 

YÖNETİCİLER KARANTİNADA

Maçoğlu'nun korona virüs testinin pozitif çıkmasının ardından, belediyedeki  yöneticiler de karantina altına alındı. Maçoğlu'nun yakın çalışma ekibi de evde 14 günlük karantina sürecine girdi. Belediyede çalışan diğer personelin durumu ise belirsizliğini koruyor. Öte yandan, Maçoğlu geçen hafta Tunceli’ye yeni atanan Vali Mehmet Ali Özkan'ı makamında ziyaret etmişti. Bu ziyarete bazı belediye yöneticileri de eşlik etmişti.

 

BELEDİYE ZİYARETLERE KAPATILDI

Tüm bu gelişmelerin ardından, belediyede bir dizi önlem alındı. Tunceli Belediyesinden yapılan açıklamada, belediye binasının ziyaretlere kapatıldığı ifade edildi. Yapılan açıklamada, “Belediye başkanımızın testinin pozitif çıkmasının ardından belediyemizde İl Sağlık Müdürlüğü koordinatörlüğünde belediye çalışanlarımızın ve halkımızın sağlığını korumaya yönelik gerekli önlemler alınmış durumdadır. Belediye başkanımız ve emekçilerimizin sağlığı ile çalışmalarımızla ilgili belediyemiz aracılığıyla yapılan açıklamalar dışında hiçbir bilgiye itibar edilmemelidir” denildi.

 

MASKE UYARISI YAPILDI

Açıklamanın devamında şu ifadelere kullanıldı; “Belediyemiz bu dönemde çöp toplama, hayvan iyileştirme merkezi, park ve bahçeler, itfaiye, ulaşım vb. temel hizmet alanlarını aksatmayacak şekilde minimum düzeyde çalışmalarını sürdürecektir. Bu süreçte halkımızın sağlığını korumak adına belediyeye ziyaretler kabul edilmeyecektir. Özelde kronik rahatsızlığı olan ve belirli bir yaşın üzerinde bulunan kent sakinlerimizin sağlığını korumak amacıyla halkımızın bu süreçte sokağa ve kamusal alanlara mümkün olduğunca az çıkmasını, çıkmak zorunda kalınan durumlarda da muhakkak maske takılmasını ve fiziksel mesafeye dikkat edilmesini rica ediyoruz. Bu süreci halkımızla birlikte bilinç ve dayanışmayla en azami zararla aşacağımıza inanıyoruz.”

 

KENTTE TEDİRGİNLİK VAR

Geçtiğimiz aylarda “Koronavirüs vakası olmayan tek il” başlığıyla çıkan haberlerin ardından Maçoğlu'nun koronavirüs testinin pozitif çıkması kentte korku ve panik havasına neden oldu. Hatırlanacağı üzere Fransa'daki evlerinde ölü bulunan Dilek Yücetepe ve 2 çocuğunun cenaze törenine katılan Maçoğlu, burada sık sık insanlarla yakın temasta bulunmuştu. Ayrıca son günlerde Maçoğlu'nu ziyaret eden kişiler de tedirginlik yaşamaya başladı.

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 6667
 Dün : 23014
 Toplam : 37686820
 Ip No : 3.236.8.46