Eğitim 19.7.2019 08:33:24 1112 defa okundu

İHO, Araştırmacıları Çağırıyor

İnsan Hakları Okulu, insan hakları alanında çalışmalarını sürdüren ya da çalışmak isteyen akademisyen ve araştırmacıları teşvik etmeyi amaçlıyor.

Hedef: Özgür ve eleştirel bir akademik alan yaratmak

Online uzaktan eğitim atölyesi olan İHO, bu defa insan hakları alanında çalışmalarını sürdüren ya da çalışmak isteyen akademisyen ve araştırmacılar için destek programı düzenliyor.

 

Kapasite Geliştirme Derneği (KAGED) tarafından yürütülen ve AB Türkiye Delegasyonu Demokrasi ve İnsan Hakları için Avrupa aracılığıyla desteklenen bir online uzaktan eğitim atölyesi olan İHO, özgür ve eleştirel bir akademik alan yaratmayı hedefliyor.

 

İHO’nun çekirdek kadrosunu, kapanan Siyasal Bilgiler Fakültesi İnsan Hakları Merkezi kadrosu oluşturuyor.

 

İHO’nun insan hakları konularında özgün araştırmaları desteklemek için oluşturduğu Bahri Savcı İnsan Hakları Araştırmaları Destek Programı, insan hakları alanında çalışmalarını sürdüren ya da çalışmak isteyen akademisyen ve araştırmacıları teşvik etmeyi, alanının bilgisini zenginleştirip daha da derinleştirmeyi ve yaygınlaştırmayı amaçlıyor.

 

 6500 TL destek verilecek

Programa; insan hakları alanında çalışan akademisyenler, lisansüstü öğrenciler ve bağımsız araştırmacılar başvurabilecek.

 

Destek çağrısı altında toplam dört araştırmaya mali destek verilecek ve her bir araştırma için verilecek destek miktarı maksimum 6500 TL olacak.

 

Araştırma tekliflerinin süresinin en fazla altı ay olma şartı var. İHO, destek programı için son başvuru tarihini 28 Temmuz 2019 olarak açıkladı.

 

Destek programına katılmak isteyenler, online başvuru formunu doldurularak başvurularını yapabilecek.

(Bia)

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 3812
 Dün : 18598
 Toplam : 38440407
 Ip No : 3.219.167.194