Sürmanşet 25.9.2021 19:59:58 615 defa okundu

İHD DERSİM ŞUBESİ "SİVİL VATANDAŞLAR ÜZERİNDE AJANLIK DAYATMASI VAR"

VİDEOLU HABER

 

 

İnsan Hakları Derneği (İHD) Dersim Şubesinde düzenlenen basın açıklamasında, sivil vatandaşlara ajanlık dayatıldığı savunuldu.  İHD’den Agit Aral, Halkların Demokratik Partisi (HDP) Tunceli İl Eşbaşkanı İbrahim Kasun, Emek Partisi İl Başkanı Ergin Tekin, SMF Temsilcisi Mustafa Aytaç ve ajanlık teklif edildiğini söyleyen Sevkan Kazan katıldı. Burada konuşan Kazan, iki polisin kendisini önce emniyete çağırdığını ardından da araçla Kutu Dere mevkiine götürerek ajanlık teklifinde bulunduklarını söyledi.

 

“AJANLIK DAYATMASI SOKAKTA TACİZE VARDI”

İHD Dersim Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Agit Aral, bu tür dayatmaların sokakta tacize kadar vardığını söyledi.

Aral “Sivil vatandaşlar üzerinde ajanlık dayatması var. Ajanlıktan sonra hem mahalle aralarında hem sokaktan geçerken kornayla taciz etme olaylarına varıncaya kadar bunlarla karşı karşıyayız. Sevkan Kazan arkadaşımız da aynı şekilde ajanlık teklifine maruz kalmıştır.” dedi.

 

  “BENİ ARACA BİNDİRDİLER”

Daha sonra söz alan Sevkan Kazan da, 16 Eylül 2021 tarihinde 0538 883 99.. numaralı cep telefonundan kendisini arayanların Tunceli İl Emniyet Müdürlüğü’ne çağırdıklarını söyledi. Emniyete gittiğinde 2 polisin kendisini beyaz renkli 62 AE …plakalı bir araca bindirdiğini kaydeden Kazan, polislerin kendisini araçla Pülümür Vadisi’nde bulunan Kutu Dere mevkiine götürdüklerini söyledi ve şunları söyledi;

“Herhangi bir siyasi parti üyeliğimin olup olmadığını sordular ama onlara herhangi bir siyasi partiye üye olmadığımı söyledim. Daha sonra bana ajanlık dayatmasında bulundular ama reddedince bana karşısındaki insanı yüzde seksen çözdüğünü ve psikoloji eğitimi aldığını söyledi. Daha sonra ‘bir daha çay içmeye çağırsam gelir misin’ diye sordu ve beni arayacaklarını söylediler.” Kazan, polislerin kendisini tekrar Tunceli İl Emniyet Müdürlüğüne götürerek bıraktığını belirtti.

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 2845
 Dün : 19683
 Toplam : 45951722
 Ip No : 35.175.107.77