Mazgirt 28.3.2020 16:01:02 12800 defa okundu

Hüsniye Karakoyun’a Yılın Gazetecisi Ödülü

Gazetemizin Sahibi Hüsniye Karakoyun “Yılın Gazetecisi” ödülü aldı. İşte Karakoyun'un aldığı ödül ve içeriği:

 

Gazetemizin Sahibi Hüsniye Karakoyun “Yılın Gazetecisi” ödülü aldı. Bu yıl 23. sü düzenlenen Metin Göktepe Gazetecilik Ödülleri kapsamında, Gazeteci Karakoyun “Otobüs nerde beyler? Dersimspor otobüsü uçtu” başlıklı haber nedeniyle “Yerel Basın” dalında “Yılın Gazetecisi” ödülü aldı. Hüsniye Karakoyun, yurt dışında yaşayan bir grup iş insanının düzenlediği gecede toplanan 100 Bin Euro ile alınan ve dönemin kulüp yöneticileri tarafından satılan otobüse yönelik geçtiğimiz yıl Kasım ayında haberler yapmıştı. “Otobüs nerde beyler? Otobüsü Bulduk…” başlıklarıyla yayınlanan haberler kentte uzun süre gündem yaratmıştı.

 

İŞTE ÖDÜLLERİN KAZANANLARI

 

Evrensel Muhabiri Metin Göktepe ve görevi başında yitirilen gazetecilerin anılarını yaşatmak, genç gazetecileri gerçekleri esas alan bir habercilik konusunda özendirmek amacıyla ilki 1998 yılında verilen Metin Göktepe Gazetecilik Ödülleri’nin bu yıl düzenlen 23’üncüsünde kazananlar belli oldu.

 

YEREL GAZETECİLİK DALINDA “YILIN GAZETECİSİ” ÖDÜLÜ HÜSNİYE KARAKOYUN’UN

Çeşitli dallarda düzenlenen gazetecilik ödüllerinin bu yıl ki kazananları belirlendi. Ödüle değer bulunan eserler; haber, fotoğraf, görüntülü haber, yerel basın, juri özel ödülü gibi kategorilerde değerlendirildi. 23. Metin Göktepe Gazetecilik Ödülleri sahiplerini bulurken, Tunceli EMEK Gazetesi de ödül alan medya kuruluşu oldu. Gazetemizin Sahibi Hüsniye Karakoyun’un “Yerel Basın” Kategorisinde “Yılın Gazetecisi” ödülü aldığı haber Dersimspor otobüsünün satış sürecine dair “Otobüs nerde beyler? Dersimspor otobüsü uçtu. Otobüsü bulduk…” başlıklarıyla yayınlanan haber dizisi oldu.

Her sene Metin Göktepe’nin doğum günü olan 10 Nisan’da yapılan ödül töreni ise, bu sene etkisi her geçen gün artan koronavirüs salgını nedeniyle yapılamayacak. Bu yıl ki tören, 24’üncüsü düzenlenecek yarışmanın ödül töreniyle birleştirilecek.

 

YAZILI HABER: KÖŞK KARŞILIĞI TEMİZLİK

Bu yılki yarışmada Yazılı Haber Ödülü’nü, Cumhuriyet gazetesinde 13 Şubat 2020 tarihinde yayımlanan ‘Köşk karşılığı temizlik’ haberiyle Seyhan Avşar kazandı. Haberde, “Çalık Holding’e bağlı Çalık Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Taçyıldız’ın kendisi ve ailesi hakkındaki FETÖ evrakının eski İstanbul Emniyet Müdürlüğü İstihbarat Şube Müdürü Özgür Taşdemir tarafından boğaz manzaralı köşk karşılığında temizlendiği” anlatılıyor.

 

GÖRÜNTÜLÜ HABER: SINIR KAPISINA YOLCULUK

Yarışmada Görüntülü Haber Ödülü’nü ise Özgür Söylemez ve Gülbahar Gündüz’ün, Artı TV’de yayımlanan ve sınır kapılarının açıldığı açıklaması üzerine Fatih’ten kaldırılan otobüslerle Pazarkule sınır kapısına gitmeye çalışan mültecileri konu alan haberi kazandı.

 

FOTOĞRAF ÖDÜLÜ: BU GÖZLERE İYİ BAKIN

Deniz Sarıgil, Cumhuriyet’te yayımlanan “Bu gözlere iyi bakın” isimli fotoğrafı bu yılki fotoğraf ödülünü kazandı. Sarıgil, 11 Eylül 2019 günü Ankara Güvenpark’ta “İşsizim, açım” diyerek kendisini yakan Recep Peker isimli yurttaşın fotoğrafını çekmişti.

 

JÜRİ ÖZEL ÖDÜLÜ: HAPİSTEKİ TÜM GAZETECİLERE

Bu yılki yarışmada yaşıma jürisi, hapisteki tüm gazeteciler adına bir Jüri Özel Ödülü verilmesini kararlaştırdı. Jüri Özel Ödülü Basın Müzesi’ne teslim edilecek.

 

ÖDÜL JÜRİSİ

Ödülleri Banu Tuna, Burcu Karakaş, Hüseyin Aykol, İpek Özbey, Kamil Tekin Sürek, Mesude Erşan, Murat Sabuncu, Nazım Alpman’dan oluşan yarışma jürisi belirledi.

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar

Fethi önal

Yılın Gazetecilik ödülünü kazanan SN Hüsniye karakuyunu Tebrik ediyorum, Başarılarının Devamını diliyorum Dersimin Hayırlı Evladı Yolun Açık olsun,SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 9437
 Dün : 16943
 Toplam : 38462975
 Ip No : 54.160.19.155