Hozat 18.6.2022 22:28:00 2726 defa okundu

Hüsniye Karakoyun Küresel Gazeteciler Konseyi Tunceli Temsilcisi Olarak atandı

İşte ayrıntılar...

Gazetemizin İmtiyaz Sahibi Hüsniye Karakoyun, Küresel Gazeteciler Konseyi Tunceli temsilcisi olarak atandı. Karakoyun, KGK’nin 5 gün süreyle düzenlediği Artvin-Batum programına da katıldı.

 

79 İL VE 57 ÜLKEDE TEMSİLCİLİKLERİ VAR

Küresel Gazeteciler Konseyi’nin Tunceli Temsilciliğine Hüsniye Karakoyun atandı. Gazetemizin Sahibi Karakoyun, Karadeniz illerinden Artvin’de gerçekleşen ve Gürcistan’ın Acara Özerk Cumhuriyeti başkenti Batum'da da devam eden programa da katıldı. 

Batum’da Gürcistanlı yerel gazetecilerle de bir araya gelen Küresel Gazeteciler Konseyi heyeti, Acara Özerk Cumhuriyeti Ekonomi ve Maliye Bakanı Jaba Putkaradze ile Türkiye’nin Batum Başkonsolosu Rıza Kağan Yılmaz, DEİK Türkiye-Gürcistan İş Konseyi Başkanı Osman Çalışkan’ın katıldığı yemekli resepsiyonda iki ülkenin dostluk ve işbirliği temelinde temaslarda bulundu.

 

KGK KÖPRÜ OLDU

Toplantıda bir konuşma yapan KGK Genel Başkanı Mehmet Ali Dim, Türkiye ve Gürcistan arasındaki ilişkilerin gelişmesinde gazetecilerin büyük rolü olduğuna değinerek KGK olarak bu bağlamda Gürcistanlı gazetecilerle iş birliklerini artırarak sürdüreceklerini dile getirdi. Dim, Gürcistan ile Türkiye arasında uzun yıllar süren olumlu komşuluk ilişkisine rağmen medya anlamında köprünün eksik kaldığını, ancak kısa zamanda karşılıklı ziyaretlerle bu eksikliğin giderilmesi için KGK olarak üzerinde çalışıldığını vurguladı.

 

HÜSNİYE KARAKOYUN “SON DERECE DEĞERLİ BİR ETKİNLİKTİ”

Gazetemizin İmtiyaz Sahibi Hüsniye Karakoyun, katıldığı Artvin-Batum etkinliğini değerlendirdi. Programın hem kültürel hem de tanışma açısından çok değerli olduğunu söyleyen Karakoyun, eğitimlerle harmanlanan 5 günlük program sırasında KGK Genel Başkanı Mehmet Ali Dim, katılan diğer iller ve farklı ülkelerden gelen temsilciler ile tanışmaktan onur duyduğunu belirtti. Karakoyun; “Benim açımdan çok zengin bir program oldu. Genel Başkan Sayın Mehmet Ali Dim’in başlattığı bu STK’de görev almak çok kıymetli. 

Bu program sırasında tanıdığım kurucu üyeler, temsilciler, programın organizasyonunda büyük EMEK veren Artvin Temsilcisi Aydın Tatar, tanık olduklarımdan çıkardığım sonuca göre KGK’nin organizasyonlarına önemli katkılar sunan Meryem Kanberoğlu’nun çabaları da çok kıymetliydi.

Ali Osman Levent aracılığıyla evlerine konuk olduğum ailesinin değerli üyelerini hep sevgiyle yad edeceğim.

Küresel Gazeteciler Konseyi, henüz yeni bir STK olduğu halde 57 ülke ve 79 ilde temsilciliği olan bir meslek örgütü.

İstanbul ve Ankara’da çok sayıda katkı sunan insan olduğu için temsilciliğe ihtiyaç duyulmadığından 79 il diye söylüyoruz. Görünen o ki, Küresel Gazeteciler Konseyi, adına yakışır şekilde küresel çapta bir büyüme yakalamak istiyor. Ben de katıldığım bu meslek örgütünde sunabileceğim katkılar varsa diye irdelemeye başladım. Hep birlikte iyi şeyler yapmayı umuyor ve diliyorum.” dedi.

***

5 günlük Artvin-Batum programına dair haberi Küresel Gazeteciler Konseyi'nin resmi web sayfası olan www.kgk.org.tr adresinden de okuyabilirsiniz.

BU LİNKE TIKLAYARAK DA HABERİ OKUYABİLİRSİNİZ

https://www.kgk.org.tr/kgk-batumda-dostluk-koprusu-kurdu/

 

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 5269
 Dün : 21697
 Toplam : 51447803
 Ip No : 3.238.225.8