Siyaset 8.9.2020 18:00:00 1188 defa okundu

“Hukuksuzca gözaltına alınanlar derhal serbest bırakılsın!”

HDP Tunceli İl Örgütü, polis tarafından düzenlenen operasyonlarda gözaltına alınan Sedat Şenoğlu’nun da aralarında bulunduğu, Ezilenlerin Sosyalist Partisi üyesi 14 kişinin serbest bırakılmasını istedi ve şu ifadeleri kullandı:

 

HDP Tunceli İl Örgütü, polis tarafından düzenlenen operasyonlarda gözaltına alınan Sedat Şenoğlu’nun da aralarında bulunduğu, Ezilenlerin Sosyalist Partisi üyesi 14 kişinin serbest bırakılmasını istedi. Tunceli merkezdeki Sanat Sokağı’nda düzenlenen basın açıklamasında “Hukuksuzca gözaltına alınanlar derhal serbest bırakılsın!” başlıklı metinde hükümet eleştirildi.

 

HÜKÜMET ELEŞTİRİLDİ

Tunceli merkezdeki Sanat Sokağı’nda düzenlenen basın açıklamasında “Hukuksuzca gözaltına alınanlar derhal serbest bırakılsın!” başlıklı metinde şu ifadelere yer verildi;

 “AKP-MHP Koalisyonu, muhalifleri susturmak ve bastırmak, demokratik ve toplumsal muhalefeti sindirmek için her türlü hukuksuzluğu kullanmakta, her türlü usulsüzlüğü yapmaktadır. İktidarlarını korumak ve devam ettirmek, ekonomik krizle sallanmaya başlayan koltuklarını muhafaza etmek ve bu krizi örtmek amacıyla, bir kez daha bir gözaltı dalgasını başlattıkları açıktır. Siyasal iktidar tüm devlet kurumlarını kendi iktidar politikaları doğrultusunda şekillendirip aykırı sesleri susturup, toplumun tüm muhalif kesimlerini, medyayı, sivil toplum örgütlerini, baroları ve meslek örgütlerini gözaltı ve tutuklamalarla sindirmeye çalışmaktadır.

Dini örgütlere ve cemaatlere pirim vererek, burada yaşanan taciz ve tecavüz olaylarının üstünü örten, mevsimlik tarım işçilerine faşist grupların saldırmasına ve linç girişimine göz yumanlar demokrasi ve özgürlük mücadelesi yürütenlere amansız şekilde saldırmaktadır. Bunun adı da faşizmdir.

Bu gözaltı dalgası ile bizleri yıldıracaklarını veya sindireceklerini sananlar yanılmaktadır. Haksız ve hukuksuz bir biçimde gözaltına alınanlar derhal serbest bırakılmalıdır.

 

ELLERİNİZİ DEVRİMCİLERİN YAKASINDAN ÇEKİN

Hükümete sesleniyoruz. Ellerinizi muhaliflerin ve devrimcilerin yakasından çekin. Hukuk ve ahlak dışı yöntemlerle yaptığınız siyasi kırım operasyonlarına son verin. Türkiye halklarının bütün renklerini içerisinde barındıran HDK’nin Eş Sözcüsü Sayın Sedat Şenoğlu ve ESP yöneticilerini derhal serbest bırakın. Sizin baskılarınız arttıkça cesaretimiz ve demokratik mücadele kararlığımız daha da artmaktadır.

Toplumun her kesimi ve herkes için demokratik bir ülke inşa edene kadar demokratik mücadelemize ve direnişimize devam etme konusunda kararlı olduğumuzu ve vicdan sahibi her yurttaşımızı dayanışmaya çağırdığımızı bir kez daha vurguluyoruz.”

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 2073
 Dün : 19110
 Toplam : 39335265
 Ip No : 3.237.94.109