Sürmanşet 16.5.2018 09:18:45 846 defa okundu

Hozat’ta Kermes

Tunceli’nin Hozat ilçesinde, dün öğrenciler kermes düzenledi.

Velilerin yaptığı yiyeceklerin satıldığı kermeste toplanan paralarla okulun ihtiyaçlarını gidermeyi amaçladıklarını belirten Ercan Doğan Ortaokulu Müdür Yardımcısı Engin Yılmaz, son beş yıldır bu tarz etkinlikler organize ettiklerini söyledi. Kermese Hozat Kaymakamı Hüseyin Çam, Belediye Başkanı Celaleddin Polat ve askeriyeden yetkililer, bazı siyasi parti yöneticileri de katıldı.

 

Okullarını yaptıklarıyla kalkındırmaya çalışıyorlar

Hozat’taki Ercan Ortaokulu Öğrencileriyle velileri, evlerinde yaptıkları ürünleri okul bahçesine kurdukları standlarda satışa sundu. Gıda ürünleri sembolik ücretlerle satışa sunulurken, okul bahçesi panayır alanına döndü. Kermese, ilçedeki kaymakam ve belediye başkanı ile askeri yetkililer, bazı kurum amirleri ve velilerle öğrenciler katıldı. Organizasyonun amacını Tunceli EMEK Gazetesine aktaran okul müdür yardımcısı Engin Yılmaz, şunları söyledi; “Yaklaşık 5 yıldır düzenli olarak kermes etkinliği yapmaktayız. Toplanan paralar, okul-aile birliği hesabına yatırılıyor. Bu para ile okulun fotokopi ve diğer ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyoruz. Bu etkinlik, veli ve öğrencilerin koordine ettiği bir etkinliktir. Birçok ilçede bunun yapıldığını düşünüyoruz. Kermesteki gıdalar, veli ve öğrencilerimiz tarafından gönüllü olarak hazırlanmaktadır.”

 

Okulun durumu…

Biri ana okulu olmak üzere; ilk, orta ve liseden de birer eğitim kurumu bulunan Hozat’taki tek ortaokulda toplam 182 öğrencinin eğitim gördüğünü söyleyen Doğan, “Sınıf mevcudumuz ortalama 20 kişi. İlçede genç nüfusun az olması nedeniyle okul sayısı da az.” dedi.

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 3794
 Dün : 21762
 Toplam : 25984493
 Ip No : 54.196.26.1