İlçe Haberleri 18.9.2019 09:16:57 1793 defa okundu

Hozat yolunda 4 motorcu

“Munzur bizi çok etkiledi”

Tunceli EMEK- Tunceli’nin Hozat ilçesi sınırları içerisinde 4 motorcuya rastladık. Gezilerine İstanbul’dan başlayan motorcular, Doğu ve Güneydoğu’daki bazı şehirleri geze geze buraya kadar geldiklerini anlattı. Bu yolculuk sırasında onları en çok etkileyen yerin Munzur Gözeleri olduğunu belirten motor tutkunu 4 erkek, buraya ilk defa geldiklerini ve bu geziden memnun kaldıklarını söyledi. Rotalarında Erzincan Kemaliye olduğunu belirten motor tutkunları, yaklaşık 5000 kilometrelik mesafe katettiklerini aktardı.

 

 

“Gözelere hayran kaldık”

Tunceli’nin Hozat ilçesine girerken 4 kişilik motorcu grubuyla karşılaştık. Motorculardan Kubilay Kaya arkadaşları Mustafa Çevik, Seçkin Tonbak ve Mehmet Tekin ile birlikte Doğu ve Güneydoğu’da bazı şehirleri gezdiklerini, bu gezi kapsamında ilimizi de ziyaret ettiklerini anlattı. Güzergah boyunca en çok beğendikleri yerin Ovacık’ta bulunan Munzur Gözeleri olduğunu söyleyen motorcu grup, buradan sonra Erzincan’a gideceklerini aktardı. İlimize ilk defa gelen motorcular adına konuşan Kubilay Kaya duygularını şu sözlerle aktardı:

 

“Yollardayız”

 “Mustafa Çevik, Sekçin Tonbak ve Mehmet Tekin ile yollardayız. İstanbul’dan çıktık. Ufak bir Güneydoğu Anadolu turu yaptık. Şimdi dönüş yolundayız. Yolculuğumuz aşağı yukarı 3000 kilometreye ulaştı. İstanbul’a tekrar döndüğümüzde bu yol 5000 kilometre civarında olacak. Bu turumuzda kültürel anlamda gezilmesi gereken yerleri gezdik. Kapadokya’dan tutun Mardin’e, Urfa’ya, Adıyaman’a, Ovacık’a, Munzur’a kadar birçok yeri gezdik. Şimdi yolumuz üzerinde Erzincan var. Kemaliye Taşyol’a gideceğiz. Daha sonra Amasya üzerinden geze geze fırsat buldukça resimleyerek, video çekerek turumuza devam ediyoruz. Motor sürüşü basit değil. Günde 500-600 km civarı yol yapıyoruz. Bu da yorucu oluyor. Arkadaşlarımız fırsat bulduğunda kamp da yapıyor. Ama bu turumuzda iklim şartlarından dolayı genelde otelde konaklamayı tercih ediyoruz. Bu tur sırasında gittiğimiz her yer birbirinden güzel ama Munzur bizi çok etkiledi. Munzur’a ilk defa geliyoruz. Dün Munzur Gözeleri’nde Fatih Başkan’ı da gördük. Beraber vakit geçirdik. Buradan direk Kemaliye’ye gideceğiz. Toplam 12 gün planlandığımız gezimizin şuanda 6. günündeyiz.

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 4189
 Dün : 15526
 Toplam : 36631042
 Ip No : 3.235.75.174