Eğitim 13.4.2018 10:09:08 2315 defa okundu

Hozat Cemevinin Sorunları Konuşuldu

Bakın neler talep edildi? İşte bu kadar küçüktü cemevlerinin sorunları diyeceksiniz ve bunların neden yıllardır çözülmediğine şaşıracaksınız. Ayrıntılar haberimizde...

Tunceli’nin Hozat ilçesindeki Cemevinde sorunlar ile eksikliklerin konuşulduğu bir toplantı düzenlendi. Gazetemizin Sahibi Hüsniye Karakoyun’un çağrısıyla yapılan toplantıda, eksikliklerin giderilmesi konusunda ne yapılabileceğine dair görüş alışverişinde bulunuldu. Toplantıya, İstanbul’daki Hozatlılar Derneği Başkanı Ali Haydar Çavuş ile bazı yöneticilerinin yanısıra, ilçedeki STK temsilcileri, muhtar ve dernek yönetim kurulu üyeleri katıldı.

Toplantıda, Cemevinin eksikliklerini aktaran Hozat Hacı Bektaş Veli Kültür Derneği ve Cemevi Başkanı Veysel Kızıl, düzenli bir personel istihdam etmek istediklerini ancak bunun için cemevinin bütçesinin olmadığını belirtti. Mülki amirler ile işverenlerden bu konuda katkı beklediklerini söyleyen Kızıl, kamudan her yıl cemevlerine bir miktar bütçe ayrılmasını, bununla eksikliklerin giderilmesinin sağlanacağını ifade etti. Düzenli çalışan biri olmadığı için insanların cenaze işlemleri sırasında zorlandığını da aktaran Veysel Kızıl, gönüllülük temelinde ilerleyen cemevlerindeki hizmetlerin, burada hizmet edenlerin günlük hayatlarını etkilediğini, oysa kendilerinin de ailelerinin yaşamlarını idame etmek için çalışmak zorunda olduklarını aktardı. 

Isınma, elektrik faturası, binanın fiziki eksikliklerinin üye aidatlarıyla karşılanmasının imkansızlığına vurgu yapan Kızıl, Tunceli Valisi Tuncay Sonel başta olmak üzere herkese cemevine katkı sunmaları yönünde davette bulundu. Cemevinin acilen bir ses sistemi, bazı bölümlerine perde, kazan dairesinin zemininin yapılması ve bazı diğer ihtiyaçlarının giderilmesini isteyen Kızıl, katkı sunmak isteyenler için Hozat Cemevinin hesap numarasını da paylaştı:

TR35 000 1000 347 508 359 425 5001 (Ziraat Bankası-Hozat Hacı Bektaş Veli Kültür Derneği)

Tunceli EMEK Gazetesi’nin Sahibi Hüsniye Karakoyun’un bir miktar bağış yaptığı toplantının belli aralıklarla tekrarlanması da kararlaştırıldı.

Yorumlar

Ad-Soyad
E-Mail
Yorum
Tüm Yorumlar
Tüm Yorumlar


SİZİ TANITALIM

Bilgilerinizi girerek, Dersimli Esnaf ağına dahil olabilirsiniz!

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak, ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz.

BURAYA TIKLAYINIZ

DERSİMLİ ESNAFLARIMIZ

Burçlar

Günlük falınızı Okuyun

Astroloji.org 'un desteğiyle

HAVA DURUMU

ZİYARETÇİ İSTATİSTİKLERİ

 Bugün : 6653
 Dün : 11949
 Toplam : 25534997
 Ip No : 54.162.239.233